«Книжковий Форум – синонім до існування України»

logo
118229_knizhkovij_forum_sinonim_do_isnuvannja_uk.jpeg


На початку вересня Львів традиційно перетвориться на літературний осередок України. Для авторів, читачів та критиків «Форум видавців» вже давно став справжнім домом, адже саме сюди приїжджають люди з усієї країни та з-за кордону, аби спробувати свіжої літератури, наповнити себе емоціями та знаннями і, звісно ж, придбати найкраще з кращого на книжкових полицях України.

Найбільший книжковий і літературний захід Центрально-Східної Європи проведуть у Львові вже 24-ий раз. Організатори мають на меті просувати книгу серед великих і малих, популяризувати читання і ростити в українцях любов до якісної літератури. Організатори обіцяють, що цьогоріч «Форум видавців» стане точкою творення мало не тисячі літературних подій: спецпроекти, нагородження, ярмарок та багато іншого. Форум звик дивувати, і цього року літературна манія вперше охопить таку велику територію. Протягом п’яти днів, з 13 до 17 вересня, культурні події розгортатимуться на більш ніж 40 локаціях міста Лева. На час «Форуму видавців» книгоманія захоплює не лише жителів Галичини. Події чекають в усій Україні та за її межами. Цього року на розмови обіцяють завітати понад 50 авторів з 25 країн світу, а віддані фанати літератури вже зараз готові долати великі відстані і кордони, аби потримати в руках саме українську книгу та почути про неї особисто з вуст автора. Чекають книжкового чуда і в Івано-Франківську. Сильні, впливові та впізнавані франківчани з року в рік гостюють на Форумі, адже переконані – подія має велике значення та мету. На такі дійства, переконує письменник Євген Баран, варто приїжджати, аби подивитися, як люди працюють, що вони думають, як говорять, творять та як вміють продавати книги.

«Я був на першому Форумі, був минулого року. За 24 роки я, якщо і кілька разів пропустив, то лише тому, що мав справді важливу причину, – розповідає письменник. – Безперечно, такі заходи потрібні, адже ми популяризуємо українську книжку. Ми багато говоримо про книжки, ми багато спекулюємо на книжках, але мало їх читаємо. Такі дійства, як львівський Форум, популяризують книгу, яка дозволяє людині вирватися з пут побуту і стати трохи вільнішою, принаймні в думках».

Намагається не пропускати щорічних подій Форуму і Тарас Прохасько, представник Станіславського феномена, відомий український журналіст і письменник. «Я пропустив цю подію лише кілька разів. Я вважаю «Форум видавців» одним з найважливіших явищ і подій в українському житті. Донедавна це була єдина масштабна річ, пов’язана з українською книжкою. Це синонім до існування України, бо держава не може існувати, якщо не має хоча б однієї масової літературної події. Те, що Форум виконує таку функцію вже багато років, робить його просто фундаментальним в існуванні нашої країни», – ділиться Прохасько.

Також він вважає Форум підсумком найважливіших подій книжкового року, до якої готуються, зокрема, самі автори. «Стає зрозуміло, як багато є цінних, цікавих чи менш цікавих книжок. По натовпах людей видно, що книга і досі є предметом першої необхідності», – переконує письменник.

Український прозаїк, поет та культуролог Юрко Іздрик книжковий Форум відвідує не так часто і сприймає його не лише як роботу, а й як можливість зустрітися з друзями. «Мабуть, Форум – це найчастіша причина мого приїзду до Львова. Для мене особисто це приватна справа, нагода зустрітися не тільки з читачами, а й з друзями. Безумовно, це важливо і для видавців, і для читачів, і для письменників. Я спостерігаю, що література в нас популярна.  Більше в жодній країні не бачив, щоб так відвідували зустрічі, дискусії», – розповів автор.

Ті персони, текстами яких ми зачитуємося, за книжками яких полюємо, ті, що стали друзями, і ті, з якими ще пощастить познайомитися – найбільша книжкова подія Центрально-Східної Європи обіцяє зібрати їх та багатьох інших разом у столиці українського літературного світу.

Марта БАРАНЕЦЬКА


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...