Коли у Львові запрацює система e-Health

logo


Електронна система e-Health остаточно не відмінить паперову реєстрацію. Принаймні, спочатку.фото: webmed.com.ua

фото: webmed.com.ua

Система e-Health запрацює з 1-го січня 2018-го року. До вересня 2018-го триватиме перехідний період, після чого реєстрація в системі та декларації лікарів із пацієнтами стануть обов’язковими. Про це під час брифінгу повідомила директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

Вона зазначила, що до вересня наступного року лікарі мають підключитися до медичної інформаційної системи, зареєструвати себе та пацієнтів. Система e-Health не відмінить паперової реєстрації, але має зняти навантаження з останньої.

Як додав керівник департаменту охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб, у Львові паралельно запроваджують е-реєстратуру, однак навчання лікарів новим методам роботи – це процес тривалий.

Що таке електронна система охорони здоров’я e-Health?

E-Health — електронна система, яка допомагає пацієнтам отримувати, а лікарям — надавати медичні послуги. Завдяки цій системі Національна служба здоров’я контролюватиме, наскільки ефективно витрачаються виділені на охорону здоров’я державні кошти, і запобігатиме зловживанням. E-Health буде впроваджуватися поступово, упродовж кількох років. Перший етап — первинна медична допомога: сімейні лікарі, терапевти та педіатри. 

Пацієнти укладатимуть декларації із обраними лікарями, і лікарі реєструватимуть їх у системі. НСЗУ зможе оплачувати лікарю ведення кожного пацієнта. А пацієнт отримає гарантовані державою безоплатні медичні послуги. Так e-Health допоможе реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом». У майбутньому e-Health дасть можливість швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям — правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. 

Система замінить паперові медичні карти і довідки, які губляться. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти, які неможливо підробити. В Україні система складатиметься з центрального компонента, що відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації, та медичних інформаційних систем (МІС).

Детальніше читайте тут: Топ-5 популярних запитань і відповідей про медичну реформу

Вікторія Ейсмунт