Комунальники обіцяють за тиждень прибрати з доріг Львова піскосуміш

logo


Львівським комунальникам потрібно тиждень часу, щоб повністю прибрати піскосуміш із доріг та тротуарів міста. Тим часом у міськраді вже думають над альтернативою, чим замінити пісок з сіллю. Адже петиція із закликом відмовитись від піскосуміші, лише за три дні набрала потрібну кількість голосів львів’ян.

На вулиці Замарстинівській, яка веде до Брюховичів, схоже, піскосуміш після зими навіть не прибирали. Від тротуарів вона простягається на 40-50 сантиметрів. Тому автомобілі тримаються середини дороги, ризикують і велосипедисти.

«Їхав би по тій суміші, міг би впасти. Ризикуючи, виїхав трохи в бік, міг хтось ззаду бути і мене хтось зачепити. Реально дуже ризиковано», – розповів велосипедист Денис.

Не прибрали піскосуміші й з тротуарів. «Незручно ходити і в принципі в пилюці всі туфлі, тому і заважає», – додає пішохідка Агафія.

У суміші чотири частини піску на одну частину солі. Вона розчиняється, а у ґрунті накопичується. Не прибраний пісок на газонах чи у лунках не пропускає води до коріння рослин. Відтак вони можуть загинути. Деякі дерева та кущі активісти спробували врятувати.

«Ми вже діяли для того, щоб порахувати затрату праці на те, щоб їх почистити. Тих кущів є зараз 200 м. Ми втрьох за допомогою тачки, сітки і двох лопат за годину очистили 2 м», – розповіла начальниця відділу урбаністики «Інституту просторового розвитку» Олександра Сладкова.

А щоб такого не було, львів’яни заговорили про альтернативу піскосуміші. Відповідна петиція набрала потрібну кількість голосів за три дні.

«Найцікавіший мені приклад зі Стокгольма, де пішохідні доріжки посипають дрібною фракцією граніту, щебеню. Воно вмерзає в сніг і люди не ковзаються», – сказав автор петиції Мирослав Голяк.

У міськраді готують пропозиції, чим замінити піскосуміш. Розглядають різні варіанти.

«Найпростіше – це може бути технічна сіль, якою користувався Галицький район в центральній частині міста», – каже начальник міського управління інженерного господарства Олександр Одинець.

Якщо депутатський корпус підтримає альтернативу піскосуміші, тоді її застосовуватимуть вже з наступного сезону. Тим часом суміш, що є на дорогах зараз, обіцяють прибрати за тиждень-півтора.