Конфлікт довкола освітньої реорганізації на Львівщині завершився компромісом

logo


21942370 1499488656755801 1479834161 nМітинг проти реорганізації 6 липня 2017 року. Фото Мар’яни СавицькоїУ понеділок, 25 вересня, під час позачергового засідання сесії у Новострілищанській сільській раді депутати внесли зміни у рішення про реорганізацію шкіл шляхом об’єднання, яке раніше викликало суспільний резонанс та активне протистояння громади. Про це Форпосту повідомила голова Новострілищанської ОТГ Галина Козяр.

«Внесено зміни у те рішення, що було. Змінено штатний розпис, тобто всю складову для розвитку дитини знято, не буде ні гуртків, ні групи продовженого дня. Учителі залишились при своїх інтересах, більшість з них має понад ставку, це у Баківцях. Харчуються діти тільки у Квітневому – 1-9 класи, за відсутності умов у Баківцях діти не харчуються. У рішенні чітко прописано, що учні 1-9 класів навчаються у с Баківці та в с Квітневе. Юридична особа Баківсько-Квітневий НВК залишилася. Автор проекту рішення щодо реорганізації шляхом поділу Баківсько-Квітневоого НВК на дві школи, депутат Лаба О. зазначила,  що за таких мов зараз немає  необхідності у прийнятті цього проекту рішення, тому питання було знято з порядку денного сесії», – розповіла Галина Козяр.

Також голова ОТГ зазначила, що депутати підтримали її пропозицію створити комісію з числа громадськості, батьків, юристів, представництва ради та освітян щодо вивчення питання опорної школи на базі Новострілищанської ЗОШ.

«Конфлікт ніби знято, але не знаю чи надовго, оскільки він підігрівається політично», – підсумувала Голова Новострілищанської ОТГ Галина Козяр.

Нагадаємо, раніше Форпост писав, що мешканці сіл Бертишів, Репехів, Баківці та частково Трибоківці стурбовані намаганнями голови ОТГ провести «освітню реорганізацію», приєднавши Баківську школу до навчально-виховного комплексу у Квітневому. У перспективі уся молодша школа мала би перейти на навчання до школи у селі Квітневе, а 5-9 класи планували залишити у Баківцях. Проте громада виступила категорично проти реформування та вимагала повернути усі навчальні заклади на «своє місце».