Корисно знати. Як сортувати сміття

logo
102263_korisno_znati_jak_sortuvati_smittja.jpeg


20.06.2017, 10:15

сортировка, мусор, как правильноУ Львові до кінця тижня з’являться контейнери для відсортованого сміття. Таким чином мерія сподівається зменшити екологічну проблему у місті. Status Quo нагадує, що варто знати про сортування сміття.

Як дізнатися, куди і що саме можна здати у моєму місті?

Не відображає 100% інформації, але початківцям дуже пригодиться Мапа відходів: тут ви обираєте населений пункт і категорію відходів, які хочете здати (наприклад, одяг), і мапа видасть вам кілька конкретних адрес. Перед тим, як пакувати сировину, бажано передзвонити за вказаним номером у пункт збору і з’ясували реальний режим його роботи. 

Якщо ж вашого містечка на мапі немає, джерелом інформації можуть стати двірники, екологічні громадські організації і навіть органи місцевого самоврядування. Останній варіант — запитайте у безхатька, куди нести пляшки і макулатуру.

Що можна здати у Львові?

Згідно з мапою, у Львові приймають такі відходи:

Автомобільні акумулятори
Акумулятори
Алюмінієві банки
Батарейки
Ганчір’я
Градусники ртутьвмісні
Електронні відходи
Лампи ртутьвмісні
Макулатура
Металобрухт
Одяг
Паперові пляшки
Пластик
Пластикові кришечки
Пластикові пляшки
Поліетилен
Склобій
Склотара
Скляні пляшки
Шини

Які є принципи сортування? Що до чого складати?

Загальне правило просте — усе має бути чистим і сухим.

Також усе має бути максимально компактним. Аби не здавати повітря, пластикові пляшки й коробки треба максимально стиснути. Це стосується і всіх картонних коробок — їх теж потрібно стискати.

Щодо організації процесу, то у приміщенні маєте знайти місце для кількох умовних контейнерів: один — для пластику, металу та скла, другий — для паперу, третій — для поліетиленових пакетів (славнозвісний “пакет з пакетами”). Плюс залишається звичайне сміттєве відро для решти відходів. І не забувайте окремо складати батарейки (їх, до речі, здавати найлегше — можна просто залишати у спеціальних скриньках у багатьох мережевих магазинах).

У паперовий контейнер, зауважимо, можна складати газети, журнали і навіть картонні ящики. А от паперові серветки, кухонні рушники, наклейки, коробки від соку, молока чи йогурту не є вторинною сировиною як папір. Стікери від цукру теж не є папером, бо мають всередині хоч і тонку, але плівку, тому вони не переробні, і кидати у контейнер з папером їх не можна.

А який вигляд моє сміття матиме після переробки?

Більшість сировини потрапляє на заводи.

З макулатури виготовляють туалетний, газетний та звичайний папір, а ще технічний і покрівельний картон. Також сучасні технології дають змогу перетворювати макулатуру на тканину.

Із пластикових пляшок спочатку роблять спеціальні гранули, а вже з них можуть виготовляти безліч всього іншого — від таких самих пляшок та іншої тари до тканин, одягу й іграшок.

Скло миють, подрібнюють разом з іншими піском та вапном і плавлять у печі, а тоді розливають у форми. Так отримують нові пляшки, слоїки й інші скляні предмети. Крім того, отриману сировину можуть використовувати на виробництві абразивів, керамічних виробів, ізоляції, плитки та цегли.

З покришок різними методами добувають газ, паливо. Альтернативний варіант переробки шин — подрібнення на крихти. Їх потім можна використовувати для виготовлення килимків для підлоги, підошов для взуття, покриття для тенісних кортів і, головне, у покритті доріг.

Із використаних батарейок дістають цінні матеріали — цинк, марганець, вуглецеві сполуки, нікель. Заводи зацікавлені у їхній переробці, бо це в рази дешевше, аніж виготовляти нову батарейку.

А я можу заробити грошей на сортуванні сміття?

Насправді, великих статків з цієї справи ви не матимете. Розцінки, наприклад, у Києві в середньому такі:

кришечки від пластикових пляшок — 5 грн/кг;
поліетилен, пакувальна і стретч-плівка — 4 грн/кг;
пляшки для кулера, поліетиленові флакони і каністри, ПЕТ-пляшки, пластмасові ящики і меблі —3 грн/кг;
газетно-книжково-журнальна макулатура, картон, паперові втулки, гільзи — 1,50 грн/кг;
ганчір’я, склобій — 0,30 коп./кг;
алюмінієві бляшанки з-під пива, газованої води — 20 коп. /штука;
зношені автомобільні шини і пошкоджені дерев’яні піддони — 15 коп./штука.

Чи є спосіб утилізувати сміття самостійно?

Американські вчені виявили хробаків, які можуть харчуватися пінопластом. У лабораторії 100 черв’яків щодня поїдали 34-39 міліграмів пінопласту.

Також у природі можна знайти бактерії, наприклад, земляну бактерію роду Pseudomonas, що здатні перетравлювати штучний пластик природним шляхом. Але все не так просто. Щоб мікроорганізми почали робити свою справу, для них треба створити певні умови: такі як висока температура та ультрафіолетове освітлення.

За матеріалами Theukrainians 

Во Львове до конца недели появятся контейнеры для отсортированного мусора. Таким образом мэрия надеется уменьшить экологическую проблему в городе. Status Quo напоминает, что стоит знать о сортировке мусора.

Как узнать, куда и что именно можно сдать в моем городе?

Не отражает 100% информации, но начинающим очень пригодится Карта отходов: здесь вы выбираете населенный пункт и категорию отходов, которые хотите сдать (например, одежда), и карта выдаст вам несколько конкретных адресов. Перед тем, как упаковать сырье, желательно перезвонить по указанному номеру и выяснить реальный режим его работы. 

Если же вашего города на карте нет, источником информации могут стать дворники, экологические общественные организации и даже органы местного самоуправления. Последний вариант – спросите у бездомного, куда нести бутылки и макулатуру.

Что можно сдать в Львове?

Согласно карте, во Львове принимают такие отходы:

автомобильные аккумуляторы
аккумуляторы
алюминиевые банки
батарейки
тряпье
ртутьсодержащие градусники
электронные отходы
ртутьсодержащие лампы
макулатуру
металлолом
одежду
бумажные бутылки
пластик
пластиковые крышечки
пластиковые бутылки
полиэтилен
стеклобой
стеклотару
стеклянные бутылки
шины

Какие принципы сортировки? Что к чему составлять?

Общее правило простое – все должно быть чистым и сухим. Также все должно быть максимально компактным. Чтобы не сдавать воздуха, пластиковые бутылки и коробки надо максимально сжать. Это касается и всех картонных коробок – их тоже нужно сжимать.

В помещении нужно найти место для нескольких условных контейнеров: один – для пластика, металла и стекла, второй – для бумаги, третий – для полиэтиленовых пакетов (знаменитый “пакет с пакетами”). Плюс остается обычное мусорное ведро для остальных отходов. И не забывайте отдельно составлять батарейки.

В бумажный контейнер можно складывать газеты, журналы и даже картонные ящики. А вот бумажные салфетки, кухонные полотенца, наклейки, коробки от сока, молока или йогурта не являются вторичным сырьем как бумага. Стикеры от сахара тоже не являются бумагой, поскольку имеют внутри хоть и тонкую, но пленку, поэтому они не перерабатываются, и бросать в контейнер с бумагой их нельзя.

Какой вид мой мусор будет иметьпосле переработки?

Большинство сырья попадает на заводы.

Из макулатуры изготавливают туалетную, газетную и обычную бумагу, а еще технический и кровельный картон. Также современные технологии позволяют превращать макулатуру в ткань.

Из пластиковых бутылок сначала делают специальные гранулы, а уже из них могут изготавливать множество всего другого – от таких же бутылок и другой тары до тканей, одежды и игрушек.

Стекло моют, измельчают вместе с песком и известью и плавят в печи, а потом разливают в формы. Так получают новые бутылки, баночки и другие стеклянные предметы. Кроме того, полученное сырье могут использовать при производстве абразивов, керамических изделий, изоляции, плитки и кирпича.

Из покрышек различными методами добывают газ, топливо. Альтернативный вариант переработки шин – измельчение в крошку. Ее потом можно использовать для изготовления ковриков для пола, подошв для обуви, покрытие для теннисных кортов и, главное, в покрытии дорог.

Из использованных батареек получают ценные материалы – цинк, марганец, углеродные соединения, никель. Заводы заинтересованы в их переработке, потому что это в разы дешевле, чем изготавливать новую батарейку.

А я могу заработать денег на сортировке мусора?

Расценки, например в Киеве в среднем таковы:

крышечки от пластиковых бутылок – 5 грн./кг
полиэтилен, упаковочная и стретч-пленка – 4 грн./кг
бутылки для кулера, полиэтиленовые флаконы и канистры, ПЭТ-бутылки, пластмассовые ящики и мебель -3 грн./кг
газетно-книжно-журнальная макулатура, картон, бумажные втулки, гильзы – 1,50 грн./кг;
тряпье, стеклобой – 0,30 коп./кг
алюминиевые банки из-под пива, газированной воды – 20 коп./штука;
изношенные автомобильные шины и поврежденные деревянные поддоны – 15 коп./штука.

Есть ли способ утилизировать мусор самостоятельно?

Американские ученые обнаружили червей, которые могут питаться пенопластом. В лаборатории 100 червей ежедневно поедали 34-39 мг пенопласта.

Также в природе можно найти бактерии, например, земляные бактерии рода Pseudomonas, которые способны переваривать искусственный пластик естественным путем. Но все не так просто. Чтобы микроорганизмы начали делать свое дело, для них нужно создать определенные условия, такие как высокая температура и ультрафиолетовое освещение.

По материалам Theukrainians 


Реклама

А поділитися?