“Корона Карпат”: кінофестиваль у Трускавці популяризує регіон та приваблює інвесторів

logo
29786_korona_karpat_kinofestival_u_truskavci_po.jpeg


У Трускавці нещодавно пройшов Шостий кінофестиваль “Корона Карпат”, важливою частиною якого став міжнародний форум Filmcommission Workshop “Створення та розвиток фільмкомісій в Україні”.

Своїм вельми позитивним досвідом у цій сфери поділилися наші колеги – грузинські кінематографісти. Вони вже налагодили співпрацю з індійцями, та залучили на свої локації багатомільйонні контракти з Болівуду.

Олег Карпін, генеральний продюсер “Корони Карпат”, сказав: “Нам дуже цікавий грузинський досвід, оскільки за останні два роки роботи кінокомісії на теренах Грузії проходять зйомки індійських фільмів студії “Болівуд” з мільйонними бюджетами, а це чималий прибуток для країни. А, загалом, Трускавцем, як локацією для зйомок фільмів цікавляться часто. Наприклад нещодавно з нами зв’язувалась італійська група, яка знімала комедійний фільм “Ізі”, – українсько-італійський кіно-продукт”.

Читайте:

У рамках фестивалю директор Генуезько-Лігурійської фільмкомісії Андреа Рокко прочитав доповідь про діяльність його організації та схожих до неї у всьому світі. Він розповів про принципи роботи фільмкомісій та їхню необхідність для активного розвитку туристичної сфери. Італійський гість зазначив, що фільмкомісія Генуї працює за моделлю, яка дуже популярна у Європі. Вона об’єднує мегаполіс та регіон довкола, тому дає змогу використовувати різні локації під час зйомок на цій території. Андреа Рокко зазначив, що зазвичай зйомки проводять у великих центральних містах, але природа та сільська місцевість теж бувають необхідними. Лектор розповів, що власне роботою над фільмом його компанія займається мінімально — приблизно на 10%. Їхнє основне завдання — це популяризація певного регіону та приваблення інвесторів. Андреа Рокко навів приклад з популярного серіалу “Гра Престолів”, зйомки якої проходили, зокрема, у Хорватії.

Читайте:

І позитивний досвід у цій сфері у нас вже є. На початку жовтня у Львові та Києві відбулися допрем’єрні покази чесько-ірансько-українскої стрічки “Осінні спогади”, зйомки якого провадилися якраз при підтримці фільмкомісії на Трускавецьких локаціях. Перший показ цього фільму відбувся саме на фестивалі “Корона Карпат”, а незабаром стрічка йде в широкий прокат всією Україною.


Реклама

А поділитися?