Кожен шостий воював: У Національній академії сухопутних військ у Львові стартувала вступна кампанія (Відео)

logo


У Національній академії сухопутних військ у Львові стартувала вступна кампанія. Кожен шостий абітурієнт – учасник бойових дій. У сухопутці кажуть, щороку охочих стати професійними захисниками Вітчизни стає більшебільше. Нині на 13% більше претендентів, ніж торік. Деталі дізнавалася кореспондент “5 каналу” Марта Шикула.

За темою

17-річний Валерій Поворознюк стати військовим вирішив ще змалечку. Тож після школи подав документи до Національної академії сухопутних військ. До того ж, у цьому військовому виші навчається і його старший брат. “Військовий є військовий, кожна дівчина любить військового”, – зауважує хлопець.

Серед абітурієнтів і 29-річний Степан Пшик. Чоловік 2014-го року був мобілізований, служив у 24-й механізованій бригаді. Коли боронив Україну на передовій, вирішив здобути військову освіту. Готовий ділитися з однокурсниками своїми фронтовими знаннями.

“Я думаю, передам багато чого корисного від себе. Знаю вже там пару схем. Якщо заїжджати на ті позиції, що треба в першу чергу зробити, – зайняти оборону”, – розповідає Степан.

До львівської сухопутки вступає і 22-річна Ганна Семенюк. Вона служить за контрактом у 14-й механізованій бригаді. Дівчина каже: “Я бачу себе офіцером. У мене всі в сім’ї військові, я йду по їхніх стопах”. 

Двоє синів пані Тамари теж стали на захист Батьківщини: старший служив на передовій, за його прикладом і молодший вирішив стати військовим.

У військовій академії готують майбутніх командирів механізованих і танкових підрозділів, офіцерів-артилеристів, військових інженерів. Відзначають: за час війни на сході України охочих стати професійними захисниками Батьківщини стає більше.

Заступник начальника Національної академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного Олексій Красюк розповідає: “Якщо порівняти з минулим роком ,то у відносній кількості більше на 13 %. Майже кожен 6 є військовослужбовець. Найбільш популярне це військова культурологія і виховна робота – це традиційно. Ну і піхота, командири – це майбутні генерали”.

Свій перший військовий вишкіл майбутні офіцери пройдуть на полігоні. Відразу після нього наприкінці літа складуть присягу.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Львові вперше відзначили День курсанта – фото