Краків просить у Львова повернути католикам три церкви

logo
23565_krakiv_prosit_u_lvova_povernuti_katolikam.jpeg


kostel

Вчора, 14 вересня, депутати Краківської міської ради мали розглянути і проголосувати за прийняття спеціального звернення до Львівської міської ради.

«Рада міста Кракова звертається до влади партнерського міста Львова до прийняття позитивного рішення, щоб повернути Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні церкву св. Марії Магдалини, будинків парафії святого Антонія, церкви Матері Божої Громничої (сьогодні – церква Стрітення Господнього на вул. Винниченка,30 – ред.), який прилягає до Львівської митрополичої курії. Повернення законним власникам конфіскованих за часів СРСР релігійних об’єктів регулюють відповідні положення, ухвалені українською владою», – йдеться у проекті звернення, яке планують ухвалити депутати Кракова.

Ще у 2011 році релігійна громада Львівської Архідієцезії РКЦ скерувала до Київського господарського суду позов з вимогою повернути їй церкву св. Марії Магдалини на вул. Степана Бандери, 10.

Очільникам Львова хочеться побажати плідної співпраці із міськрадами Перемишля, Ярослава, Ряшева (зараз Жешув) та інших міст Закерзоння. Там українська громада десятками років не може повернути собі у повноцінну власність будинки «Просвіти», церкви, семінарії та їм подібні споруди.

Зокрема у Перемишлі «Український дім» пережив півстолітнє занедбання і руйнацію, доки в 2011 році його не продали українській громаді за символічну суму 40 тис. злотих і з умовою заборони використання споруди в комерційних цілях перші десять років.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...