“Кубок Володимира Вараксіна-2017”. День перший

У Львові сьогодні, 3 січня, стартував традиційний юнацький турнір з футболу «Кубок Володимира Вараксіна-2017», який проводиться з 1980 року. В турнірі, який триватиме упродовж трьох днів, беруть участь 16 команд, сформованих з гравців 2004 та 2005 років народження. Серед них і три команди СДЮШОР «Карпати» – «Карпати-2004-1», «Карпати-2004-2» та «Карпати-2005».

На попередньому етапі організатори змагань розподілили команди-учасниці на чотири групи – по чотири в кожній. По два кращих колективи з кожного квартету продовжать боротьбу за головний приз з визначенням місць з 1-го по 8-е в іграх плей-оф, починаючи з чвертьфінальної стадії. Команди, які у своїх групах стануть третіми, у втішному турнірі розіграють 9-е – 12-е місця, а невдахи боротимуться за 13-е – 16-е.

У перший ігровий день відбулися два стартові тури попереднього етапу у чотирьох групах – кожна з команд-учасниць зіграла по два поєдинки. І уже за їх підсумками визначилися перші учасники чвертьфінальної стадії змагань. Зокрема у групі «А» «Карпати-2004-1» і СДЮШОР-4 обіграли в очних іграх львівську «Вікторію» та ФК «Янтарний» з Новояворівська й достроково гарантували собі право продовжити боротьбу за почесний трофей.

Карпатівці у грі першого туру з тенісним рахунком 6:0 розібралися з львівською «Вікторією». По «дублю» у складі юних «левів» оформили Іван Варфоломеєв і Юрій Клімковський. По одному влучному удару нанесли по воротах суперника Андрій Столярчук та Богдан Слюбик.

Значно важче далася перемога «зелено-білим» у поєдинку другого туру проти ФК «Янтарний» з Новояворівська. Суперник дуже дисципліновано і організовано тримав оборону і підопічним Віталія Пономарьова та Івана Шуги не так просто було підібрати ключик до воріт суперника. До того ж надійно стояв у рамці й голкіпер «Янтарного». Та все ж переможний гол наші хлопці забили. Кіпер новояворівців не зумів відбити удар Богдана Омеляновського, який і приніс перемогу карпатівцям з мінімальним рахунком 1:0.

Однак навіть дві перемоги та гра на «0» в обороні не гарантували «Карпатам-2004-1» перше місце у групі «А» за підсумками першого ігрового дня. Два виграші здобула й команда львівської СДЮШОР-4, яка також має й ідентичну різницю забитих і пропущених м’ячів – «+7». Але при цьому у них 10 забитих голів, а у карпатівців – 7. Тож наразі «Карпати-2004-1» займають друге місце у групі. І тепер, аби обійти в підсумку СДЮШОР-4, нашій команді завтра необхідно тільки вигравати в очному протистоянні з лідером квартету.

Гарантувала собі місце у чвертьфіналі за підсумками першого ігрового дня й команда «Карпати-2004-2», яка грає у групі «Б». Цікаво, що друга команда 13-річних карпатівців два стартові поєдинки провела з точністю до навпаки, коли порівнювати з першою командою. Спочатку «леви» з мінімальним рахунком 3:2 вирвали звитягу у важкій битві з ФК «Львів-2005». На рік молодші суперники зуміли дати гідний опір «зелено-білим». Однак влучні удари Матвія Бобика, Юрка Важинського і Андрія Кітела принесли нашим хлопцям три пункти.

Натомість у другому поєдинку, де суперником «зелено-білих» була львівська «Галичина-2», у підопічних Віталія Пономарьова та Івана Шуги не виникло жодних проблем. Напевне підсумкові цифри на табло спорткомплексу СКА – 8:0 – найкращим чином підтверджують фразу «на майданчику, що називається, була фактично тільки одна команда, а гравці іншої виконували роль статистів». Додамо тільки, що «дублем» у цій грі відзначився Андріан Чмир, а Артур Федор, Михайло Федашко, Роман Добрянський, Максим Загородній, Вадим Петришин і Матвій Бобик залишили у воротах суперника по одному «автографу».

Тепер завтра, у матчі проти львівської «Покрови», аби стати першими у групі «Б», «Карпати-2004-2» влаштує і нічийний рахунок. Але немає найменших сумнівів, що «леви» налаштовуватимуться і гратимуть виключно на перемогу. До речі, є ймовірність, що у чвертьфіналі «Карпати-2004-2» зіграють проти «Карпат-2004-1». Але як воно буде, дізнаємося завтра, після завершення усіх матчів у групах.

Що ж до наймолодшої нашої команди «Карпати-2005», то в перший день вона обидва свої поєдинки завершила внічию. Зазначимо, що обидва суперники «зелено-білих» були на рік старшими. Спершу підопічні Дмитра Лапицького і Андрія Ханаса зустрілися з львівською командою СК «Леви». «Лев’яче» дербі сильнішого не виявило: обидві команди забили у ворота суперника по два м’ячі – 2:2. У складі карпатівців влучними пострілами відзначилися Ростислав Коваль і Данило Магасевич. А от в грі «Карпат-2005» з львівським «Кардиналом» глядачі забитих м’ячів так і не побачили, тож безгольова нічия – 0:0.

Тепер, аби вийти у чвертьфінальну стадію турніру і продовжити боротьбу за головний приз, 12-річним вихованцям СДЮШОР «Карпати» завтра необхідно тільки перемагати в очному протистоянні на рік старшу команду ФК «Львів-2004-1».