Культурні події на вихідних у Львові

logo


«Фестиваль партнерства» — від 8 до 10 вересня.

«Фестиваль партнерства» розпочнеться у Львові у п’ятницю, 8 вересня. До неділі у місті гостюватимуть делегації польських воєводств та міст-побратимів. Серед цікавинок: покази короткометражок у дворику обласної адміністрації, велотріал від гіннесівського рекордсмена Кристіана Герба, що скаче на ровері найвищими будинками світу, а також виставки картин давнього Любліна та фотопроекти. А ще фантастична 5D капсула, всередині якої кожен зможе відчути себе веломандрівником Східною Польщею. Сцену фесту облаштують на пл. Ринок. Тут щодня гратимуть українські і польські гурти.

«Закінчить у нас джазовий проект Річарда Канафорського. В ньому задіяний один із найдосвідченіших джазових музикантів Львова, а також і цілої України», – розповів прес-секретар МО «Дзиґа» Юрко Вовкогон.

«Людкевич Фест» триватиме до 17 вересня.

«Людкевич Фест» запрошує на класичну музику. Від п’ятниці, 8 вересня, і впродовж десяти днів у Львові відбудеться фестиваль, який допоможе краще пізнати творчість Станіслава Людкевича. Це понад 20 подій та 30 учасників зі всієї України. Окрім концертів, будуть лекції, вишколи, екскурсії до будинку-музею композитора, цікаві атракції для дітей. Однак звучатимуть не лише твори Людкевича, але й музика від початку XХ ст. і до 1950-х років. Це будуть камерно-інструментальні, релігійно-хорові та симфонічні твори.

«Деякі твори не звучали. Наприклад, цієї суботи вже прозвучить Літургія. Це цикл вокальних творів, які були написані впродовж радянського періоду. В той час така музика не могла бути виконана. Тому це буде прем’єра в Музеї Пінзеля», – розповів директор фестивалю Тарас Демко.

У неділю відлунає «Знесіння Фест».

«Знесіння Фест» – перший добросусідський фестиваль цього мікрорайону. Однак у неділю в гості скликає всіх охочих. На вул. Старознесенській концертуватимуть гурти «Три кроки в ніч», «Аніма», «The Glass», Соломія Чубай і Віктор Морозов. Діятиме літературна сцена, в центрі якої – поезія Олега Лишеги. Обіцяють екскурсії парком, кінопокази, унікальні світлини 30-их років минулого століття і забави.

«Національний музей подасть таку дуже цікаву мозаїку, яку будемо складати з відомих персонажів і дитячих додумувань. Це дітки собі придумають, що міг робити цей персонаж на «Знесінні». Наприклад, що міг робити Андрей Шептицький на Лисій горі», – розповіла співорганізаторка фесту Христина Валько.