Культурні події на вихідних у Львові

logo


Стартує театральний фест «Кіт Ґаватовича»

Вдруге стартує «Кіт Ґаватовича». Цьогоріч театральний фестиваль – у Стрийському парку. Він триватиме у суботу та неділю, 2 та 3 вересня. І буде безкоштовним. З виставою приїде харківський театр «Арабески», де головну роль виконуватиме всім відомий музикант Місько Барбара. Хедлайнером стане кіноактор Олексій Вертинський. Він запрезентує виставу від «Молодого театру». Від львів’ян – Олега Онищака та Марії Копитчак – чекайте перформативну читка «Полярники». Планують і цікаві сніданки об 11:00. Першого дня – з Римою Зюбіною, другого – з Міськом Барбарою.

«Родзинкою нашого фестивалю є приїзд Сєвєродонецкого театру. Який нам презентуватиме виставу «Годо 2:0». До того було просто «Годо» – це за тектстом Беккета «Чекаючи на Годо», а змінилося після того, як вони постраждали від бойових дій», – розповів програмний директор театрального фесту «Кіт Ґаватовича» Єва Якубовська.

Мистецький проект «Поміж нами» — з 1 вересня

Мистецький проект «Поміж нами» ламатиме стереотипи. Спілка митців «Данське народне мистецтво» презентує найсвіжіші, цьогорічні, сучасні роботи 26 митців. Всі вони – випускники Данської королівської академії витончених мистецтв. Це перший в Україні масштабний дансько-український проект. Митці в скульптурі, живописі, графіці, інсталяції і навіть на шкурі оленя створюють простір, де єднається час, рух та спілкування, теперішнє і традиція.

«Коли я дзвонила і запрошувала на цю виставку, зразу питала, чи це самодіяльність. Бо слово «народний» в нас зазвичай так асоціюється. Але вони себе в першу чергу позиціонують як носіїв культури свого народу, яку вони люблять, шанують», – пояснила вчений секретар галереї мистецтв Наталя Маїк.

Фотопроект «Якби не війна» — 2 вересня

Особливий фотопроект «Якби не війна» чекає на вас у суботу, 2 вересня, в Палаці Сапєгів. Це фотовиставка, що побувала вже у 17 містах – і ще 7 попереду. Вона з 8-ми тематичних блоків: кохання, жінки на війні, мирні професії воїнів, героїчні мами з їхніми героїчними синами, невідомі герої та ті, яких поруч вже немає. Проект за рік часу створили самі волонтери. Вони сподіваються з реалізації одноіменної книжки зібрати кошти на допомогу родинам загиблих, на ліки для поранених у шпиталі, а також на потреби військових, що на передовій.

«Для нас дуже важливо побачити, що герої-солдати – такі ж люди. Але, на жаль, в їхнє життя війна ввійшла назавжди», – додала волонтерка Ірина Яремко.