Курсанти військової академії у Львові з вересня харчуються за стандартами НАТО

logo


Із початку осені Академія сухопутних військ імені Сагайдачного змінила підхід до харчування своїх курсантів. Відтепер на новій кухні із новим обладнанням, майбутніх офіцерів годуватимуть і новими стравами.

У навчальному закладі запевняють: бограч та грецький салат відтепер на столі курсанта – це не армійський анекдот. В академії вирішили перейшли на нову систему харчування з першого вересня. Смакова палітра для курсантів відтепер складається із 355 інгредієнтів.

«Ми об’їздили декілька баз НАТО, за кордоном, вивчали досвід громадського харчування в великих компаніях де харчуються п’ять тисяч осіб, «Мюнхен-Арена», де харчують сім тисяч, і створилась думка створити таке ж в нас в Україні, в Академії», – ділиться спогадами заступник начальника тилу Академії ім. Сагайдачного Олександр Мельничук.

Аби запровадити так зване «харчування за каталогом», Академія закупила нове обладнання через систему Prozorro, а також замовляє продукти. Сучасна техніка на кухні полегшує життя пані Галини. Посудомийна машина здатна вилизати до блиску до чотирьох тисяч тарілок за підхід.

«Колись треба було руками перемивати, втомлювалась, а зараз нормально», – задоволена працівниця кухні Галина Глуха.

Одні машини миють, інші варять. Є механізм, який ліпить 400 вареників за хвилину. Сучасні мультиварки здатні готувати практично увесь асортимент страв. «Можна робити десерти, гарніри варити, можна варити перше і навіть третє, вона багатофункціональна, є режими збереження і тушки», – розповідає про можливості нового обладнання кухар Ілля.

Меню на п’ятницю без врахування десерту та напоїв: «На гарніри в нас є вареники і гречка, курка запечена і телятина, салат, огірки з помідорами, і тушковані баклажани і морква, а ще вітамінний», – демонструє працівниця кухні Галина.

Це все з розрахунку 75 гривень на одного курсанта. І хоча, до прикладу, канадський військовий харчується на 425 гривень у день, українці голодними теж не ходять.

Курсанти-третьокурсники мають змогу порівняти свій обід до і після нововведення. «Колись менший був вибір. От, наприклад, вареники, салати. Так само зараз більше різноманітності ввели, гріх жалітись», – каже курсант академії Олександр. Його товариш Михайло зауважує, що з’явилось безліч фруктів: кавуни, дині, яблука, банани, раніше такого не було.

До кінця 2017 на нову систему харчування мають перейти 22 військові частини збройних сил України, ще 80 підрозділів у наступному році.