Лікар-епідеміолог розповіла про динаміку захворюваності на вірусні гепатити на Львівщині

logo
114602_likar_epidemiolog_rozpovila_pro_dinamiku_.jpeg


gepatitЗа I півріччя 2017 року у Львівській області захворюваність на вірусні гепатити знизилась порівняно з минулорічними показниками. Про це розповіла лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Уляна Федоряченко.

Зокрема, захворюваність на вірусний гепатит А зменшилась у 1,3 рази, зареєстровано 33 випадки (інт.пок. 1,31), проти 45 (1,79); на вірусний гепатит В у 1,4 рази, зареєстровано 50 випадків (інт. пок. 1,98) серед дорослих проти 72 (2,86).

Найвищі показники захворюваності на вірусний гепатит В серед дорослого населення області мають місце у вікових групах: 30-39р.-14; 50-59р.-13; 60 років і старше – 9 випадків.

Захворюваність на вірусний гепатит С знизилась в 1,4 рази, склала 15 випадків (інт.пок. 0,59) серед дорослих проти 21 (інт.пок. 0,83) з найвищими показниками захворюваності серед дорослого населення області у вікових групах: 30-39р. – 5; 50-59 років- 4 випадки.

Довідка. Існує 8 типів вірусів гепатиту: A, B, C, D, E, J, F, TT. Вірусний гепатит А та Е –це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм. Гепатити B і C передаються при порушенні цілісності шкірних покривів, зокрема, статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові та її компонентів, внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медичного призначення, під час пірсингу, татуювання, а також через засоби для дотримання особистої гігієни (зубна щітка, бритва, ножиці). Вираженість симптоматики при гепатиті залежить від типу вірусу. Захворювання може проявлятися збільшенням печінки, болем у правому підребер’ї, відчуттям важкості у цій ділянці, диспепсичними явищами, жовтяницею та свербінням шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блювотою, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень, загальною слабкістю та зниженням працездатності. Гепатит може перебігати безсимптомно або із слабко вираженою симптоматикою, тоді людина не підозрює про наявність у неї захворювання.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...