Людям Яроша вистачило наснаги блокувати трибуну Самбірської міської ради лише до обіду

logo
ljudjam_jarosha_vistachilo_nasnagi_blokuvati_tribunu_sambirskoji_miskoji_radi_lishe_do_obidu.jpg


Початок роботи вчорашньої, 11 липня, сесії Самбірської міської ради блокували кілька груп громадян міста. Підприємці міського промислового ринку, педагогічні колективи СШ№4 та СШ№9. Найбільш радикально налаштовані були представники Національного руху “Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)”

Зокрема, активіст Володимир Кантор та ще кілька осіб заблокували трибуну міської ради та заявили, що не дозволять проводити сесію, допоки секретар міської ради Юрій Дмитришин не подасть у відставку. Звинувачували його у скоєнні ДТП зі смертельними наслідками та отриманні хабарів у Дрогобицькому університеті, де чоловік працював до обрання на посаду секретаря міськради.

Дісталося й міському голові Юрію Гамару, якому зачитали його передвиборчу агітку і перерахували обіцянкий, які той не виконав. Зокрема, звинуватили у непрозорості при прийнятті рішень з комунальних, майнових та земельних питань. Натомість мер заявив, що один із присутніх активістів, які блокують трибуну, займається бізнесом і заборгував міській казні 17 тис. грн за оренду землі. Не хоче платити, а тому, мовляв, блокує трибуну.  Згодом суперечка переросла у банальну сварку із особистими звинуваченнями та образами.

А тим часом, допоки тривало блокування,першими покинули сесійну залу підприємці міського промислового ринку, які висловлювали невдоволення адміністрацією ринку. Їм розтлумачили, що створена відповідна комісії міської ради, куди входять їхні представники і яка працює. Про результати роботи комісії їх повідомлять.

Наступними, із ким міський голова Юрій Гамар знайшов порозуміння, були педагоги. Мер пояснив педагогам, що школи будуть працювати у тому ж статусі, в якому були, а заступник міського голови Наталя Зремяк, яка готувала рішення про оптимізацію освіти, звільнена з посади. Йдеться про пониження в статусі СШ№4 із одинадцятирічки до девятирічки, а СШ№9 мали позбавити статусу ліцею. Освітяни словам мера не повірили і вимагали негайного рішення сесії про скасування рішення міськвиконкому, яким їх понижували у статусі. Мер погодився і сесія скасувала злосчасне рішення виконкому.

Допоки тривали переговори влади з підприємцями та педагогами, блякла рішучість людей Яроша. Врешті, за пропозицією депутата Романа Барни, вони “винесли останнє китайське попередження” секретарю міської ради Юрію Дмитришину, але вже за халатність у роботі. Мовляв, не буде справлятися, знову прийдуть вимагати відставки. Про все решта, про що йшлося зранку, вже ніхто не згадував і з обіду сесія запрацювала у звичному режимі. Всіх питань не розглянули. Наступне пленарне засідання наступного вівторка.

Коментуючи ситуацію що склалася для Гал-інфо, присутній у сесійній залі депутат Львівської обласної ради Михайло Ковалів заявив таке, – “все це свідчить про непрофесійну роботу секретаріату ради при підготовці питань, які виносяться на сесію. Адже, після сварки змогли домовитись, потративши півдня. Хоча мали б це зробити до початку сесії”.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

НА ГОЛОВНУ


Реклама

А поділитися?