ЛМР не вдається стягнути з орендарів ₴3 млн боргу через постійні відводи суддів

logo


Понад десять років управління комунального майна Львівської міськради намагається відсудити у двох приватних підприємців три приміщення у центрі міста. Як розповіли ZAXID.NET в юридичному відділі управління комунального майна, йдеться про Василя та Оксану Мачеусів, які орендують в міста три приміщення – одне на вул. Лесі Українки, 15, площею 162 м2, та два на площі Ринок, 37 і 38, площею 246 м2 та 481 м2 відповідно.

До слова, саме у приміщенні на вул. Лесі Українки, 15 свого часу діяв відомий бар «Правий сектор», який до однойменного руху не мав жодного стосунку.

Через те, що орендарі не сплачували орендну плату в повному обсязі або узагалі відмовлялись платити оренду, їхня заборгованість сягнула 3 млн грн. Відтак мерія, зваживши на очевидне порушення умов договорів про оренду, у січні 2017 року вирішила розірвати та виселити орендарів зі згаданих приміщень.

Проте Мачеуси добровільно звільнити приміщення не погодилися і оскаржили рішення управління комунальної власності ЛМР у суді.

З того часу юристи мерії намагаються відстояти законні інтереси у судах, однак поки що зробити цього не вдається.

Лише за останні півтора місяці три колегії суддів, які розглядали справи Мачеусів оголошували про самовідвід. Після кожного самовідводу справу доручають новій колегії суддів, яка починає розгляд цієї справи спочатку.

Підприємці, що орендують комунальні приміщення на пл. Ринок, 37 і 38 у Львові мають значні заборговнаості перед містом

Зокрема, у Львівському апеляційному господарському суді, де розглядали апеляцію підприємців на рішення Господарського суду про розірвання договору оренди, стягнення заборгованості та звільнення приміщень на пл. Ринок, 37 і 38 у Львові, самовідвід здійснила колегія суддів під головуванням Наталії Галушко.

Під час судового засідання 15 серпня Мачеуси просили відводу двох із трьох суддів із цієї колегії, а саме Наталії Галушко та Ганни Оришин, оскільки вони у листопаді 2010 року виносили постанову про виселення цього ж підприємця із приміщень на пл. Ринок, 28. Проте суд ухвалив відмовити у задоволенні заяви скаржника відносно суддів Галушко та Орищин, оскільки сам факт їх участі у розгляді згадуваної справи «не є підставою для відводу судді».

Однак після цього троє суддів: Наталія Галушко, Ганна Орищин та Леся Данко самі написали заяви про відвід. Це випливає із ухвали суду у цій справі від 21 серпня, коли було призначено нову колегію суддів: Світлану Бойко, Тетяну Бонк та Ганну Якімець.

Новий розгляд справи був призначений на 21 вересня. І того разу колегія суддів під головуванням Світлани Бойко відмовилась розглядати цю справу.

За словами керівника юридичного відділу управління комунальної власності ЛМР Світлани Рубель, Мачеуси навмисне затягують розгляд справ у суді. Наприклад, 21 вересня вони викликали до Львівського апеляційного господарського суду поліцію через те, що суддя попросила Оксану Мачеус не ходити по залі під час розгляду справи.

«Вони приходять туди із групою підтримки – якісь тітушки, якісь люди у військовій формі, знімають все на відео, погрожують, викликають поліцію, кричать і ображають нас. Василь Мачеус матюкає нас. 21 вересня засідання тривало чотири години, бо вони довго читали свої клопотання, судді постійно ходили в нарадчу кімнату, потім позивачка викликали поліцію, бо суддя зробила їй зауваження, щоб вона не ходила по залу», – розповіла юрист управління комунальної власності ЛМР.

У юридичному відділі управління комунального майна ЛМР вважають, що саме через постійний тиск та скарги згадуваних підприємців судді беруть самовідводи.

Речниця Львівського апеляційного господарського суду Анна Ярмола підтвердила ZAXID.NET, що причини відводів судів є у матеріалах справи, а сама справа не рухається тому, що «одна зі сторін не дає фізично проводити судові засідання».

Тим часом розгляд справи про розірвання договору оренди із Мачеусами, стягнення заборгованості та звільнення приміщення на вул. Лесі України, 15 у Господарському суді Львівської області під головуванням судді Олександри Запотічняк 14 вересня теж завершився самовідводом.

Речниця Господарського суду Львівської області Наталія Шайда повідомила ZAXID.NET, що «частина зустрічного позову була скасована», відтак суддя Запотічняк взяла самовідвід, щоб не виникло сумнівів у її неупередженості. Уточнимо, що суд відмовив у прийнятті до розгляду позовних вимог Мачеусів щодо визнання недійсними договорів оренди на будівлю за 1998 та 1999 роки, а прийняв до розгляду лише вимогу про визнання недійсним договору оренди від 2008 року.

Наступне засідання Господарського суду Львівської області у цій справі призначили на 5 жовтня, головуватиме суддя Роман Крупник.