Луценко і Пісний атакують Садового

logo


Генпрокурор України звинувати мера Львова у продажу земельної ділянки за заниженою ціною. Мерія з цим не згодна

Йдеться про продаж землі у Рясному-2 площею понад 23 гектари, де мав бути споруджений промисловий майданчик.

Цього тижня у Львівську мерію навідалися п’ятеро представників прокуратури та Нацполіції з ухвалою Печерського райсуду Києва про проведення обшуку. Останній пов’язаний із продажем саме земельної ділянки в Рясному-2, як вважають у Генпрокуратурі, за заниженою ціною — 52, а не 140 мільйонів гривень, пише газета Експрес.

Керівники відповідних управлінь міськради добровільно надали потрібні документи. На цьому обшуки закінчилися.

Генпрокурор вважає, що мер Садовий одноосібно знизив ціну земельної ділянки. А, мовляв, треба було подати на розгляд міськради пропозицію знизити ціну. Тому й начебто й був завданий збиток — на понад 80 мільйонів гривень.

Тим часом у Львівській міській раді кажуть, що діяли згідно з чинним законодавством.

“Ми продавали землю після виготовлення експертної оцінки. Йшлося про 52 мільйони гривень. Хто сказав, що ця ціна занижена? Ухвалою міської ради від 17 грудня 2015 року №24 “Про продаж ТзОВ “СіТіПарк Львів” земельної ділянки на вулиці Т. Шевченка, промислова зона “Рясне-2″ затверджено ціну продажу цієї земельної ділянки — саме 52 522 246 гривень. І це зроблено на підставі експертної грошової оцінки (висновок від 14 грудня 2015)”, — каже Гелена Пайонкевич, керівник юридичного управління Львівської міськради.

Тим часом у Генпрокуратурі стверджують, що земля не може у Львові стільки коштувати, адже сам мер 25 грудня 2014 року підписав документ про базову середню ціну метра квадратного землі в місті у розмірі 423 гривні. І за цю ділянку мали б заплатити містові щонайменше 97 мільйонів гривень. Звідки взяли суму 140 мільйонів гривень, у Генпрокуратурі не пояснюють.

“Інвестуйте в Україну!” — закликають Президент та прем’єр. “Так-так, ми на вас чекаємо!” — потирає руки Генпрокуратура”, — так відреагував мер Львова на дії цього відомства. — Два роки тому ми залучили провідного європейського індустріального девелопера – голландську компанію CTP. Голандці запланували збудувати в промзоні “Рясне-2″ сучасний індустріальний парк на 3000 робочих місць. Місто підвело комунікацї, ми провели відкритий конкурс, переконали інвесторів вкладати гроші в Україну. І ось вам привіт з минулого”.

Результат слідчих дій буде відомий згодом, а вже цілком очевидним є протистояння двох політичних сил.

“З цими обшуками пов’язано дуже багато політки, — вважає Руслан Бортник, політолог. — Такі обшуки не що інше, як елемент протистояння політичних сил і намагання тримати на гачку мера Львова та його політичну силу”.

Втім усе може бути і простіше. Аналітики кажуть, що за землею в Рясному проглядається інтерес колишнього одіозного львівського міліціонера, а нині високопосадовця СБУ пана Пісного, який є добрим приятелем Луценка. Мовляв, обшуки — його рук справа, аргумент, який він намагається використати, щоб здобути непрямий контроль над бізнесом іноземного інвестора.

Богданна МАРТИНИК