Львів-2017: які зміни чекають місто у новому році. 30 головних перетворень

logo


Як змінюватиметься Львів у 2017 році? Які проекти будуть реалізовані в місті після завершення будівництва трамвая на Сихів? Як місто вирішить проблему зі сміттям?

Добірка найважливіших подій, які відбудуться у Львові у 2017 році. Звичайно, перелік далеко не повний – сюди увійшли лише ті події, про які дізнались наші журналісти і які отримали офіційне підтвердження уповноважених осіб, пише zaxid.net.

***

Інвестиційні проекти

Навесні 2017 року голландська компанія СТР планує розпочати будівництво індустріального парку в Рясне-2. Як розповіла керівник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Ольга Сивак, темпи будівництва залежатимуть від зацікавлення компаній-клієнтів парку розмістити там свої виробництва. Зважаючи на негативний інвестиційний клімат в Україні, інвестори-виробники наразі не дуже спішать розпочинати тут свій бізнес.

1414270_1453225

Ще один масштабний проект, який стартує наступного року – Innovation District IT Park, який львівський ІТ-кластер планує збудувати на вул. Стрийській. Це масштабний приватний інфраструктурний проект для ІТ-галузі, який міститиме офіси, торгові площі, паркінги,садочок і навіть університет. Міська адміністрація максимально підтримує цей проект, оскільки ІТ-галузь є стратегічно важливою для міста.

У 2017 році Львівська мерія проведе також низку інвестиційних конкурсів. На початку року оголосять конкурс на будівництво підземного паркінгу біля ЛНУ ім. Франка на 300-400 автомобілів. Протягом 2017 року планується виготовити технічну документацію, а от самі роботи з будівництва найімовірніше розпочнуться у 2018 році.

У 2017 році мерія шукатиме інвестора для канатної дороги на Високий Замок

У 2017 році мерія шукатиме інвестора для канатної дороги на Високий Замок

Планується також проведення інвестиційних конкурсів на облаштування інноваційного коворкінгу в старому трамвайному депо на вул. Вітовського, будівництво канатної дороги на Високий Замок та реконструкцію колишнього кінотеатру на вул. Богдана Хмельницького під інтерактивний «Музей кіно».

Продовжиться реалізація великих інфраструктурних проектів за кошти міжнародних фінансових інституцій. «Львівводоканал» розпочне будівництво установки для переробки мулу на біогаз. Кредитна угода з ЄБРР та НЕФКО по цьому проекту була підписана у 2016 році, а в травні-червні 2017 року заплановано оголосити тендер на будівництво установки.

Громадський транспорт

За кошти Європейського інвестиційного банку та ЄБРР Львів значно оновить громадський транспорт. Ця програма розрахована на 2017-2020 роки і розпочнеться із закупівлі рухомого складу, зокрема у 2017 році заплановано придбати 35 тролейбусів і 50 автобусів.

Крім того, на початку 2017 року комунальне АТП-1 отримає 55 низькопідлогових автобусів «Електрон», які Львів замовив у 2016 році.

Крім того, на початку 2017 року комунальне АТП-1 отримає 55 низькопідлогових автобусів «Електрон», які Львів замовив у 2016 році.

Також у 2017 році за кошти кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку розпочнуть впровадження електронного квитка на проїзд у міському громадському транспорті. Робота над технічною та тендерною документацією триватиме увесь рік, а безпосередньо встановлення системи автоматизованого збору платежів у транспорті буде відбуватися у 2018 році.

У січні управління транспорту Львівської міськради оголосить конкурс на визначення перевізників на 46 автобусних маршрутів. Підписати угоди з перевізниками мають до кінця березня, у яких міське управління транспорту планує передбачити пункт про штрафи для перевізників, які не випускають автобуси на маршрути.

Дороги та велодоріжки

У 2017 році реконструюють площу Франка, вулиці Замарстинівську, Чернівецьку, частини вулиць Личаківської та Шевченка, завершать розпочатий раніше ремонт вулиць Пулюя, Трускавецької, Мечникова, Богданівської.

На початку року добудують колію сихівського трамвая до «Санта-Барбари».

У 2017 році місто завершить будівництво трамвайної колії на Сихів

У 2017 році місто завершить будівництво трамвайної колії на Сихів

У 2017 році розроблять проекти реконструкції вулиць Героїв УПА, Антоновича, Федьковича, Бандери, Вітовського. Зокрема, планують змінити перехрестя вулиць Вітовського, Сахарова, Нечуя-Левицького і Коперника та передбачити поворот трамвая з Сахарова на Нечуя-Левицького в напрямку Залізничного вокзалу. Проте ремонтні роботи розпочнуть лише в тому випадку, якщо вдасться знайти на це кошти.

Заплановано будівництво велодоріжок на вулицях Княгині Ольги, Замарстинівській, Городоцькій, просп. Чорновола та до Винників та пішохідного надземного переходу зі станції Підзамче до вулиці Замкової.

На водіїв очікують суттєві зміни схеми руху на багатьох вулицях міста. Зокрема, мають змінити організацію руху на проспекті Чорновола та прилеглих вулицях та закрити для проїзду приватних автомобілів частину вул. Франка.

Спортивні майданчики

Наступного року у Львові встановлять 25 нових дитячих спортивних майданчиків (найбільше їх з’явиться у Личаківському районі – вісім). Управління молоді та спорту у 2017 році також планує реконструювати спротмайданчик біля цирку і відновити старий спорткомплекс на вул. Кастелівка, 8. На ньому облаштують глядацьку трибуну, нові тенісні корти, поле для міні-футболу і збільшать кількість роздягалень та душових для спортсменів. Також у 2017 році відремонтують стадіон «Юність» у Парку культури. Під час реконструкції на стадіоні відновлять роздягальні та побудують над трибунами накриття від дощу.

Карта спортивних майданчиків

Межі Львова

У 2017 році Львів офіційно розширить свої межі. Востаннє межі міста затверджувалися ще за часів СРСР у 1988 році. З того часу Львів суттєво розширився, однак, оскільки це не відображено в офіційних документах, нерідко виникали земельні проблеми. У грудні 2016 року Львівська міськрада надіслала в обласну раду проект рішення про встановлення нових меж Львова. Після того, як ЛОР проголосує за цей проект, його відправлять на остаточне затвердження у Верховну Раду. Після цього Львів отримає частину аеропорту (який зараз офіційно є територією Сокільників) і Сихова (який зараз є частиною Пустомитівського району.

Будівництво та реставрація

У 2017 році у Львові відремонтують найдавніший храм Львова – православну церкву Св. Миколая, яка є зразком архітектури ХІІІ ст. Основні реставраційно-ремонтні роботи проводитимуть на даху храму та дзвіниці, тут замінять крокви, а храм обладнають системою захисту від блискавок. Вартість ремонту становитиме 3,49 млн грн.

У Львові також відремонтують дах Домініканського собору, а також закінчать реставрацію фасаду музею Пізнеля, що на площі Митній.

НУ «Львівська політехніка» у 2017 має намір вперше за 30 років розпочати будівництво нового студентського гуртожитку. Його планують звести на вул. Відкритій, поруч із гуртожитком №10. Він буде розрахованим приблизно на тисячу місць.

Такий вигляд може мати конгрес-хол. Візуалізація ЛКП «Агенція з підготовки подій»

Такий вигляд може мати конгрес-хол. Візуалізація ЛКП «Агенція з підготовки подій»

Мерія оголосить архітектурний конкурс, а також планує почати будівництво конгрес-холу поблизу «Арени Львів», який включатиме конференц-центр та виставковий зал. У ньому можна буде проводити масштабні події з кількістю понад 1 тис. учасників.

Львівський IT-кластер розпочне будівництво нових будинків для IT-фахівців. Наразі триває обговорення трьох проектів, які планують реалізовати.

Громадський бюджет

У 2017 році за бюджетні кошти у кожному районі міста реалізують від 10 до 12 проектів на загальну суму 17,5 млн грн. Майже третина усіх малих проектів (20 з 63) присвячена спортивній тематиці, зокрема, облаштування чи вдосконалення спортивних майданчиків чи інших ігрових зон

Серед великих проектів є четверо проектів-переможців. Три проекти буде реалізовано у Шевченківському районі, зокрема відновлення парку «700-річчя» та центральної алеї у Замарстинівському парку, а також утеплення стін та ремонт даху у школі №57. Ще один великий проект також стосується школи, зокрема облаштування огорожі довкола школи №8, що на вул. Підвальній, 2.

У 2017 році у Львові продовжать збирати ідеї львів’ян, які реалізовуватимуть коштом громадського бюджету Львова. Подача заявок триватиме з 15 серпня до 15 вересня, голосування за проекти на сайті громадського бюджету триватиме з 1 до 15 листопада, після чого затверджуватимуть список проектів, які реалізують у 2018 році. Загалом, на реалізацію проектів громадського бюджету буде передбачено приблизно 10 млн грн.

Сміттєпереробний завод

На початку 2017 року ЛОДА обере трьох інвесторів, які побудуть сміттєпереробні заводи на Львівщині. Конкурс на визначення інвестора триватиме до середини лютого, до участі уже зголосились 20 компаній. Сміттєпереробні заводи будуть розташовані на території колишньої Новороздільської «Сірки», «Сірки» у Яворівському районі та сміттєзвалища на Дрогобиччині.

До лютого Львівська міськрада також планує обрати земельну ділянку для облаштування нового сміттєзвалища. Мер Львова Андрій Садовий стверджує, що мерія уже отримала кілька пропозицій земельних ділянок, але конкурс вирішили продовжити до кінця січня. Паралельно місто проводитиме рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та планує розпочати будівництво сміттєпереробного комплексу за кошти ЄІБ.

Відкриють Меморіальний музей

Візуалізація магазину у Львові під час Другої світової війни, який теж стане частиною експозиції музею

Візуалізація магазину у Львові під час Другої світової війни, який теж стане частиною експозиції музею

У львівському Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору», що на вул. Чорновола, 45, планують відкрити першу експозицію.

Музей створений на місці колишніх пересильної тюрми № 25 (1944–1955) та ґетто (1941–1943). На території музейного комплексу відтворені два бараки, сторожові вежі, загородження з колючого дроту та інші тогочасні інфраструктурні об’єкти.

Тут облаштують символічні блоки під назвами «Втрачений дім», «Індивідуальний терор», «Кабінет воєначальника», «Специфіка життя в умовах воєнного часу», «Спротив», «Європа на колесах», «Новий дім».

Плани області

У 2017 році Львівська обласна адміністрація випустить бренд-бук та підбірку тематичних роликів про особливість області. Бренд-бук розповідатиме про географічну унікальність та культуру області і людей, які тут живуть.

Для підготовки відео та книги департамент міжнародної технічної допомоги використає досвід Грузії та Польщі. Зокрема, обіцяють залучити грузинських фахівців, які розробляли промоцію гірсько-лижних курортів країни.

Соціальне життя

23 березня у Львівській бізнес-школі УКУ відбудеться сьома щорічна візійна конференція INTRO «Людина майбутнього», на якій українські та міжнародні експерти спільно працюватимуть над питаннями об’єднання зусиль заради сталого розвитку. На конференції очікують гостей з цілої України, і з Лондона, Рима та Стокгольма.

Безпека у місті

Наступного року у Патрульній поліції Львова сподіваються, що оголосять набір охочих працювати у дорожній поліції. Нові патрульні працюватимуть на автодорогах області. Окрім того, патрульні планують провести цикл тренінгів для тих співробітників, які вже працюють у поліції.

у Патрульній поліції Львова сподіваються, що оголосять набір охочих працювати у дорожній поліції.

У Національній поліції Львівської області планують вдосконалювати відкритий наприкінці 2016 року Ситуаційний центр, де працюють диспетчери, які в режимі онлайн аналізують правопорушення в області. Тут планують запустити систему інтелектуального відеоспостереження, яка дозволить виявляти залишені предмети, скупчення людей та розпізнавати номерні знаки. Також планують запустити карту злочинності міста та області.

Новації у Парку культури

Навесні у Парку культури імені Богдана Хмельницького почнуть працювати нові атракціони для дітей. Парк вже закупив атракціони італійського виробництва: вежу вільного падіння та «обертальні чашки». Також у парку планують відкрити пригодницьке дитяче містечко та танцювальний майданчик, а також встановити нові вуличні меблі.

Нова бібліотека в УКУ

На території студмістечка Українського католицького університету відкриється одна з перших бібліотек, яку збудували за час незалежності. Інформаційно-ресурсний Центр Митрополита Шептицького розпочне роботу у вересні 2017 року. Центр включатиме в себе наукову бібліотеку, навчальні аудиторії та публічний простір. Доступ до нової багатофункціональної бібліотеки матимуть не лише студенти УКУ, а всі львів’яни.

«Розумний мікрорайон»

перетворення мікрорайону вул. Наукова – Володимира Великого на «розумний район»

Найбільшим проектом з впровадження ІТ у життя львів’ян стане перетворення мікрорайону вул. Наукова – Володимира Великого на «розумний район». Протягом року там почнуть облаштовувати «розумне» вуличне освітлення, яке вмикатиметься відповідно до настання сутінок чи погодних умов; електронні табло на зупинках громадського транспорту; камери відеоспостереження; сонячні батареї; системи електронних платежів та електронних послуг тощо.

Рух громадського транспорту онлайн

ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» планує публікувати дані про рух громадського транспорту в реальному часі. Зараз існує кілька мобільних додатків, які також дають таку інформацію. Натомість новий міський сервіс має працювати на базі Google Maps та обіцяє виправити неточності, які існують у старих додатках.

Електронні щоденники для школярів

Також у наступному році почнеться тестування системи електронних щоденників у трьох львівських школах. У яких саме навчальних закладах проведуть експеримент, наразі невідомо.

Система електронних медичних карток у поліклініках

Почне функціонувати система електронних медичних карток у поліклініці №4. Згодом, якщо система працюватиме успішно, експеримент поширять і на поліклініку №2.

Закупівля обладнання для шкіл

У 2017 році у міському управлінні освіти і далі планують ремонтувати заклади освіти та закуповувати нове обладнання. У 2017 продовжать закупку мультитач-панелей для кабінетів фізики. Нагадаємо, у 2016 році таке обладнання закупили для 22 шкіл Львова. Окрім цього, міськрада організовуватиме спеціальні навчальні програми для вчителів Львова – про передові освітні технології їм розповідатимуть кращі педагоги міста.

Також у міськраді працюватимуть над збільшенням місць у дитячих садочках. У 2017 році продовжать ремонт приміщень для відкриття нових дошкільних груп.

Нові дитячі клуби

Щодо позашкільної освіти, то у планах мерії оновити дитячий клуб на вул. Мазепи та на вул. Петлюри. На останній заклад, окрім оновлення чекає і розширення. Там будуть два основні напрямки роботи: мистецько-прикладний та спортивно-оздоровчий. Також у Львові відкриють три нові дитячі клуби: на вул. Мельника, Науковій та Пасічній.

Щодо клубу на Мельника, то в ньому особливу увагу приділять різноманітним спортивним та настільним іграм. А клуб на Науковій буде найбільш сучасним у місті – його обладнають передовими технічними засобами, зважаючи на те, що саме мікрорайон вул. Наукової переміг у проекті на інноваційний район.