Львів інвестує у Рудне ₴26 млн

logo


Без каналізації та водовідведення. Цих благ цивілізації у селищі Рудне не було ніколи. Питну воду в школу та садочок щоденно довозив «Львівводоканал». Технічну воду мешканцям постачає приватне підприємство.

У 12-тисячному Рудному мешканці користуються вигрібними ямами. Стоки забирає асенізаторна машина.

«Є в нас проблема також недобросовісних стоків в річку нашу місцеву і це для нас є міні-екологічна катастрофа, тому що річка має запах неприємний. Ця вода потрапляє в ґрунтові води», – розповіла мешканка селища Ольга Посипанко.

Фактично з нуля «Львівводоканал» почав будувати систему каналізування. На цій ділянці працівники підрядної компанії прокладають труби для напірної каналізаційної мережі.

«Напірна насосна станція буде проводитися від села до колектора, який знаходиться поблизу Рясне-Руської», – каже інженер підрядної будівельної організації Андрій Сюпко.

Як закінчать із цим, беруться споруджувати каналізаційну насосну станцію. Завершити її мають навесні наступного року. Після цього підключатимуть до внутрішньої труби каналізування все селище.

«Якщо ми збудуємо насосну станцію колектора, це дає можливість першочергово школу, дитячий садочок стягувати від них. Після цього робитимемо внутрішній проект – це буде співфінансування: селища рада і мешканці Рудного», – додав голова селищної Рудненської ради Ігор Форманчук.

Окрім каналізації у Рудному буде і питна вода. Досі її мешканці купували. З крану отримують лише технічну приватного підприємства.

«На сусідній вулиці сьогодні практично заведена вода, така сама як у Львові. Роботи виконувалися силами «Львівводоканалу» і з завтрашнього дня, якщо почати розбудовувати мережу по селищу, вже повністю можуть користуватися водою», – сказав директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.

До слова, на каналізування вулиць Львова передбачено понад 50 млн грн. До кінця року каналізаційні системи матиме понад десять вулиць.

«У цілому ситуація по місту активна, тому що багато ремонтних робіт і треба максимально використовувати літню пору, щоби зимою потім відпочивати», – підсумував міський голова Львова Андрій Садовий.

Проектно-кошторисну документацію цього року виготовлять для мікрорайону, обмеженого вулицями Дорога Кривчицька – Міжгірна та району «Стара Левандівка».