Lviv IT Arena: як у Львові зібралось 2000 працівників ІТ-галузі

logo


Три дні, з 30 верестя по 2 жовтня, Arena Lviv приймав доволі нетипову для стадіону публіку – айтішників. Минулорічна Lviv ІТ Arena, згідно з голосуванням на одному з профільних ресурсів, стала конференцією року. Чи вдалось організаторам втримати марку?

Три потоки доповідей, виставка технологічних новинок, змагання для стартапів, дитяча зона та багато розіграшів подарунків від ІТ-компаній чекали кожного відвідувача Lviv IT Arena 2016. Окрім цього, організатори конференції подбали про розваги, запросивши на закриття Netsky, діджея із світової топ-сотні. Але про все по порядку.

Доповіді та спікери

Стріми з доповідями поділили на три потоки: бізнес, технології і продукти.

Бізнес-стрім був здебільшого розрахованим на стартаперів, людей, які хочуть набратись натхнення чи послухати поради щодо успіху в Кремнієвій Долині. Тут пройшло багато дискусій щодо впливу стратегій та технологій на бізнес, щодо інновацій та трендів, візії майбутнього.

Техно-стрім відвідували ті айтішники, які працюють безпосередньо з технологіями, хочуть знати як працює Twitter чи розумний дім, цікавляться пристроями доповненої чи віртуальної реальності, інтернетом речей та штучним інтелектом. Іншими словами, без технічного бекграунду відвідувати будь-яку з гілок цього стріму було доволі складно (технопотік розділили аж на 2 зали).

Продуктовий стрім був корисним для дизайнерів, присвячувався успішним кейсам, коли компанії виборювали своє “місце під сонцем” – боролись за користувачів, росли чи створювали успішні продукти.

Lviv IT ArenaЗал бізнес-стріму конференції

Хороша конференція не обходиться без зіркових спікерів, а їх на цьогорічній IT Arena було чимало. Наприклад, Естер Дайсон — бізнес-ангел та інвестор, а за сумісництвом найвпливовіша жінка в сфері ІТ за версією New York Times. Ця жінка, можливо, не дуже відома в Україні, але це не скасовує факту її колосального досвіду, успішної кар’єри та неабиякої ораторської майстерності. Естер відкрила надихаючою промовою другий день Lviv ІТ Arena, провела воркшоп в компанії успішних інвесторів, взяла участь у панельній дискусії та особисто спілкувалась з відвідувачами конференції в невимушеній атмосфері.

Учні Lviv IT SchoolУчні Lviv IT School з найвпливовішою жінкою в ІТ

Неабияке враження на відвідувачів ІТ Arena справили і дизайнери з Нью-Йорка Anton & Irene. Антон Реппонен та Ірен Перейра працювали з такими відомими всім компаніями, як Apple і Googlе, а про їхню доповідь слухачі в один голос казали – дуже надихає, а презентація чи не найкраща на конференції.

Anton & IreneAnton & Irene

Арсен Костенко, один і ключових спікерів технологічного стріму, родом зі Львова. Спікер мало говорив про те, як життя вело його від київської Могилянки до роботи в Twitter, але багато розповів про те, як працює мережа мікроблогів.

На Lviv ІТ Arena виступило чимало спікерів з таких компаній як IBM, Phillips, UBER, Spotify та відвідало чимало інвесторів і стартаперів з їхніми напрацюваннями.

Виступ Аарона Еріксона, Lviv IT ArenaВиступ Аарона Еріксона на технострімі

Найціннішим в конференціях часто називають нетворкінг, корисні та цікаві знайомства з новими людьми. На ІТ Arena спікери ходили, їли та відпочивали разом із учасниками, тож протягом цих трьох днів можна було знайти вдалий час аби задати питання доповідачу особисто.

IT Expo

У 2016-му виставка на Lviv IT Arena виглядала менш масштабною, аніж минулоріч, та все одно потішила чималою кількістю розробок. Серед них український електрокар Synchronous, який можна було роздивитись з усіх сторін і сісти в салон. Автомобіль здатен розвивати швидкість до 60-70 км/год, а його заряду вистачає на 130-160 км ходу.

Електрокар SynchronousSynchronous

Не менш цікавими були розробки для дому: система управління освітленням, дверми чи вікнами DiGi24 і “розумний” дверний дзвінок Ring. Основна функція пристроїв – безпека. З допомогою DiGi24 можна дистанційно перекрити воду чи газ, вимкнути світло чи отримати сповіщення про небезпеку, а Ring дозволить поговорити з гостем під вашим домом незалежно від вашої дислокації. З допомогою мобільного пристрою чи комп’ютера власник Ring може поговорити з відвідувачем, побачити його і при бажанні впустити додому. На стенді Ring нам розповіли, що в ідеалі “розумний” дзвінок повинен вміти розпізнавати обличчя, ідентифікувати і автоматично впускати додому “своїх”.

Український ґаджет SenstoneSenstone

На IT Expo були присутні як вже популярні пристрої на шталт годинника LaMetric, який окрім часу показує інтернет-сповіщення, так і “свіжі” українські розробки. Наприклад, пристрій для розпізнавання та розшифровування голосових нотаток із назвою Senstone. Слова власника цього гаджета перетворюються у текстові нотатки на його пристрої. Зовні Senstone виглядає як прикраса, а розробники позиціонують його як продукт на перетині технологій та стилю. З проектом лише планують виходити на Kickstarter, але прототип Senstone вже працює з десятьма мовами, серед яких українська та російська.

Битва стартапів

В неділю, перед закриттям конференції, відомі інвестори та впливові люди галузі, включно із Естер Дайсон, стали суддями на пітчі стартапів, які коротко презентували свої ідеї та доробки і відповідали на питання.

Основним переможцем Startup Competition став український стартап Blynk — IoT-платформа для управління мікроконтролерами через інтернет за допомогою мобільних додатків. Платформа дозволяє створювати додатки для управління пристроями на зразок Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, Intel Edison та іншими. Разом із титулом переможця стартап отримав 2 запрошення на конференцію Slash у Хельсінкі, де вони будуть пітчити свій стартап серед 100 найкращих стартапів світу, 2 квитки на найвідомішу у світі конференцію Web Summit у Lisbon, 1 рік менторської програми від української інвестиційної компанії TA Ventures, а також запрошення на Fall 2016 Program від українського інкубатора IT-проектів 1991 Open Data Incubator.

У номінаціях найкращих B2B та B2C стартапів перемогли Viosk (Україна) та Likely (Словенія) відповідно. Viosk допомагає створити відео для реклами свого продукту за лічені хвилини, не переплачуючи, а ідея Likely базується на тому, щоб аналізувати велику кількість фото, визначаючи яке з них набере найбільше лайків.

Організація

Для будь-якого щорічного відвідувача очевидно, що рівень конференції щоразу росте (а це, до слова, лише третя Lviv ІТ Arena). Те ж стосується організації заходу: мобільний додаток зроблений краще, аніж в 2015-му, Wi-Fi покриття стало кращим і стабільнішим (в деяких залах все ж виникали проблеми), вечірки стали масштабнішими та відбувались вечорами після кожного дня конференції.

Приємно тішить відмова від “роздаткових матеріалів” на вході: організатори не вручали відвідувачам жодних паперових пакетів з горами реклами і дрібними радощами на кшталт брендованих жуйок. Ну а навіщо – все, що потрібно, охочі могли отримати на стендах ІТ-компаній, які стояли по периметру величезної банкетної зали “Львів Арени”. Компанії стандартно дарували блокноти і ручки, наклейки та дрібниці, потрібні й непотрібні айтішнику в побуті, а окрім цього розігрували цінніші призи на кшталт робота BB-8 з останніх Star Wars чи квитка в Стамбул.

Для навігації по потоках, розкладу та карти, знайомлення зі спікерами та темами їх доповідей організатори Lviv ІТ Arena підготували мобільний додаток, який містив всю потрібну відвідувачу інформацію і служив маленькою соціальною мережею для будь-кого з учасників. Все, що було потрібно від відвідувача – реєстрація. В будь-якому випадку, загальну стрічку постів було видно навіть незареєстрованому користувачеві.

Сила фідбеку

Коли учасник конференції написав в загальну стрічку додатку про надокучливість реклами на екрані під час доповіді, організатори зреагували блискавично. По завершенню доповіді модератор розповів про скаргу і повідомив, що рекламу прибрали. Тобто, зворотній зв’язок діє. Саме тому після завершення конференції організатори активно запрошують тих, хто відвідав Lviv ІТ Arena і має що сказати, залишити свій відгук у спеціальній формі. Ми свій вже залишили 🙂

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter