Львів’ян просять підтримати створення сучасної операційної для малюків

logo


23513537 852536374917730 513647898 nВ хірургічному відділенні №2 Міської дитячої лікарні  вул. П.Орлика 4, проводять операції в дітей та підлітків від періоду новонародженості до 18 років. Проте останній раз ремонт в операційній ІІ хірургії проводився 20 років тому.

23601932 852536381584396 490827458 n«Ми не можемо зібрати всім важкохворим дітям у Львові по 140 тисяч євро, щоб вивезти їх на порятунок за кордон. У нас з початку року прооперовано уже більше 600 дітей, і за цей період ми вже 16 дітей з різними патологіями вивезли на лікування, а приходить 17-та дитина, а в нас немає тих коштів… То що вона має померти тільки тому, що нема грошей? Власне тому ми хочемо потурбуватись про ту 17-ту, 25-ту, 30-ту дитину, які точно будуть, щоб врятувати їх», – заявила Форпосту директор Благодійного фонду «Крила надії» Наталя Ліпська, автор проекту «Найкраща операційна для найменших пацієнтів дитячої лікарні», що поданий на Громадський бюджет Львова.

Йдеться про одну з операційних в дитячій міській лікарні по вулиці Пилипа Орлика,4, а саме призначену для новонароджених немовлят і діток перших років життя з вродженими вадами чи складними захворюваннями. Вартість проекту – майже три мільйони гривень, з них 10% передбачено на ремонт і 90% власне на саме обладнання – сучасне операційне крісло-стіл польського виробництва, німецькі консолі, а також німецькі операційну двокупольну лампу з монітором та аспіратор.

Чому цей проект є настільки важливим?

«В нас є лікарня, якій орієнтовно 25 років і 9 операційних, в яких щодня проходять нейрохірургічні, урологічні та інші операції, їм відповідно стільки ж років. Ремонти в більшості не проводились, тому там треба міняти і проводку, і систему вентиляції, і обдирати стіни, там, зрештою, старі вікна, старий операційний стіл… Що тут говорити, якщо одного разу, і це чиста правда, хірургу на голову ледь не впала лампа…  

Ми говоримо про операційну для дітей перших місяців життя – це складні вроджені вади, складні захворювання, операції в яких тривають по 6-8 годин. Це втручання, які потрібно робити негайно!

23515706 852536371584397 1593674772 nЦього місяця в нас є троє дітей, яких ми з різних причин не можемо прооперувати в Україні. Зараз на Пилипа Орлика є дівчинка, якій потрібна трансплантація печінки, її вага менше 10-ти кілограмів, таких дітей навіть не всюди в Європі оперують. Цій дитині для порятунку потрібно 140 тисяч євро, яких в мами нема… Але якби в нас була якісна, крута, сучасна операційна, то замість того, щоби їхати за кордон, чекати, поки назбираються гроші, хоча інколи нам простіше викликати доктора з-за кордону, заплатити менше, і він тут прооперує кілька дітей, навчить наших лікарів. Розумієте  підхід? Ми завжди виводимо кошти за кордон – розвиваємо чужу медицину. В нас є хірурги на місцях, ми маємо руки, а обладнання не вистачає. Наше завдання – зробити нашу операційну такою як у Варшаві, Брюсселі. Це не до порівняння – що є в нас. Немає бути такої ситуації. Бо маючи такі можливості, як маємо ми, а в нас мільйонне місто, величезна кількість людей, непогано збудована велика лікарня, хороші лікарі і щоденна потреба діток в операціях. Питання тільки в обладнанні операційної, тому таким важливим є цей проект. Ми не зможемо зібрати всім дітям по 140 тисяч євро на за кордон…», – розповідає емоційно Наталя Ліпська.

Автор проекту наголошує: вроджених вад чи складних захворювань не можливо уникнути, але їх можна зловити на початках і одразу дитинку прооперувати. «Дівчинка, про яку я говорила, уже 2 місяці у Львові, її можна було прооперувати у Львові. Ми збираємо кошти, а щодня стан дитини погіршується. Була б операційна, обладнання, вона була б вдома. Ось про це цей проект.

23513594 852536378251063 561821670 nРік тому ми оперували Ромчика Роїка, це була трансплантація печінки. Ромчика оперували у Центрі здоров’я дитини у Варшаві. Лікування Ромчика, сама операція обійшлась у 75 тисяч євро, а вже на даний момент лікування вилилось у 90 тисяч євро. Це конкретна історія. Друга конкретна історія – Женя Лубянцева. Вони з мамою –  переселенці з Луганської області. До нас вона приїхала, як Жені був 1 місяць. Нам довелось рятувати її в Бельгії – дівчинці провели надскладну операцію із трансплантації печінки. І цей порятунок вартував 150 тисяч євро. Ми говоримо про колосальні суми коштів. Якщо у діток складна патологія, це дуже-дуже дорого завжди, але коли ми можемо зробити це всередині країни, то це дешевше в 4-5 разів. А хто з батьків може сьогодні дістати з кишені сто тисяч, якщо дитині стане зле…», – говорить Наталя Ліпська.

Удома, у Львові, батьки з лікарями не втрачали б такий критично важливих для діток час і, відповідно, не шукали би настільки божевільні суми. «У нас декілька дітей померли за останні роки, бо ми просто не змогли вчасно зібрати кошти. Тобто, коли гроші таки знайшлись, дітей вивезли, але їхній стан був уже таким, що навіть в найкращій клініці, найкращі хірурги не змогли врятувати дитину, бо був втрачений критично важливий час! Цей проект і про це теж», – наголошує Наталя.

За її словами, проект із відновлення операційної в дитячій лікарні – це продовження цілеспрямованої роботи небайдужих людей. «Два роки тому були передані кошти на палату пробудження, в яку потрапляють дітки після операцій, з реанімації. Ця палата на 4 місця, де стоять нові монітори спостереження за пацієнтами, спеціальні дозатори, повністю зроблений ремонт, перероблені вікна. Є інші відремонтовані палати. Тобто, ми системно ідемо до того, щоби наші діти у Львові у відділенні вроджених вад розвитку отримували якісне лікування. Наступним етапом буде відправка нашого персоналу на стажування, а потім запрошення лікарів і медсестер з Варшави до нас, щоб вони на місці показали як робляться мегаскладні операції. Тобто, осучаснення лікарні, нова операційна, навчання, ми робимо все, щоб не їздити по світу, шукати допомогу», – підсумувала Наталя.

Проголосувати за цей проект можна через інтернет на сайті громадського бюджету Львова (https://lviv.pb.org.ua/projects/299) або особисто, прийшовши у відділення ЦНАПу.

Віддати свій голос можна до 15 листопада.