Львів’ян запрошують на пам’ятний літературний вечір письменника Романа Іваничука

logo


ivanchukЗавтра, 18 вересня о 16 годині львів’ян запрошують відвідати пам’ятний вечір Романа Іваничука, в програмі якого передбачена виставка, створення фонду, спогади про письменника.

Вечір відбудеться в приміщенні Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, що знаходиться за адресою вул. Івана Франка, 150/152. Про це повідомляється на сторінці музею у Facebook.

Роман Іваничук був унікальною постаттю в українській літературі.Упродовж майже півстоліття творчої діяльності письменника вийшло близько шістдесяти книг, читаючи які можна мандрувати часом і простором, відкриваючи для себе невідомі сторінки української історії. Він автор більше ніж 20 історичних романів, багатьох збірок новел та оповідань. Належить до тих письменників, які змінили духовну атмосферу в Україні. 

“Сьогодні, вшановуючи пам’ять Великого Письменника й Українця, у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка урочисто буде створено Фонд Романа Іваничука, який складається із фондової збірки музею та особистого фонду письменника, який люб’язно передала родина письменника. Також підготовлено виставку, присвячену Романові Іваничуку, та відбудеться вечір спогадів про цю унікальну особистість. Запрошуємо у Дім Франка!” – зазначають організатори вечора.

Найбільшу популярність Роман Іваничук здобув як історичний романіст. Його романи «Мальви», «Черлене вино», «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Шрами на скалі», «Журавлиний крик», «Бо війна війною», «Орда» – це різні часи, різні географічні терени, різні жанри, але найголовніше – це любов до рідної землі й народу. Роман Іваничук був ще й активним громадсько-політичним діячем. Він не стояв осторонь важливих державотворчих процесів: був народним депутатом, брав участь у підготовці і проголошенні Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року й Акта про незалежність України 24 серпня 1991 року, був одним з організаторів Товариства української мови ім. Т. Шевченка, Народного Руху України. 2009 року йому було присвоєно звання Героя України.