Львів’янам нагадують про основні гігієнічні вимоги до житла

logo


Львів’янам нагадують про основні гігієнічні вимоги до житла, яких варто дотримуватись, аби зберегти своє здоров’я. Про це інформує Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», передає кореспондент Львівського порталу.

Погані житлові умови негативно впливають на фізіологічні функції організму, зокрема на дихання, теплообмін, вищу нервову діяльність та є причиною виникнення багатьох захворювань, таких як туберкульоз, простудні, паразитарні та кишкові інфекції та нагадує про основні гігієнічні вимоги до житла.

У неналежному щодо гігієнічних умов помешканні важче перебігають хронічні хвороби; захворювання, пов’язані з обміном речовин; алергічні; ревматизм та багато інших.

Загалом фактори, що впливають на людину в закритих приміщеннях, за походженням можна поділити на хімічні, фізичні та біологічні. До перших відносяться різноманітні хімічні речовини, що можуть потрапити у квартири із зовнішнього середовища (дим та запиленість, викиди від промислових підприємств та автотранспорту, інші) і ті, що утворюються безпосередньо у приміщенні та пов’язані з життєдіяльністю людини (побутовий пил; токсичні речовини, що виділяються людиною, і їх нараховують понад 25; побутовий газ та сполуки його згорання, тютюновий дим та низка інших).

Щодо фізичних факторів, тут слід відзначити вплив на людину шуму, сонячного світла (інсоляція), температури та вологості у приміщеннях, іонізуючого та електромагнітного випромінювання.

Велике значення мають біологічні чинники – бактерії і віруси, збудники паразитарних хвороб. Ці мікроорганізми можуть спричиняти ряд інфекційних захворювань людини, у тому числі смертельно небезпечних.

Які ж основні вимоги до житла, щоб воно було безпечним для здоров’я людини?

Перш за все, необхідно добре провітрювати приміщення. Забезпечення належного рівня повітрообміну зменшує концентрацію шкідливих хімічних речовин у повітрі. При дотриманні належної вентиляції житла знижується кількість хвороботворних мікроорганізмів.

Кімнати повинні добре інсолюватися. Це сприяє профілактиці рахіту у дітей, має важливе значення для оздоровлення повітряного середовища житла. Щоб сонячне проміння легко попадало у приміщення, необхідно періодично хоча б раз у квартал мити скло вікон та ще частіше протирати їх від бруду.

Температура повітря у житлових кімнатах має бути у межах 18-22 градусів, а відносна вологість 50-60%, і це теж буде профілактикою простудних інфекцій.

Квартира повинна бути тихою, без шуму і вібрації. Рівень звуку не повинен перевищувати 30 дБА в період з 23.00-7.00 години і 40 дБА – з 7.00 до 23.00. Це є профілактикою неврозів, артеріальної гіпертензії, психічних захворювань, безсоння.

Приміщення слід регулярно прибирати від пилу та сміття, не рідше одного разу на тиждень вологим методом. Побутовий пил містить крім бруду кліщів, які спричиняють алергічні прояви. Тому добре прибрана квартира уже є профілактикою багатьох хвороб.

Слід підтримувати належний порядок і чистоту на кухні та туалеті, так як тут найбільша ймовірність забруднення побутовим сміттям, харчовими відходами. Не затримуйте і вчасно виносьте з квартири сміття та не захламлюйте її речами. Це не дасть можливості розмножуватися тарганам, домашнім мурахам, мухам, комарам, гризунам.

Фото: Урок