Львів’янам пропонують пересісти з автомобілів на велосипеди. Фото

logo
114030_lviv_janam_proponujut_peresisti_z_avtomob.jpeg


Число велосипедних поїздок у Львові ледь сягає до 1%, хоча 80% львів’ян мають ровери вдома.фото: Дарини Романець

фото: Дарини Романець

Такі дані наводить директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід. Для популяризації велосипеда як альтернативного транспорту в місті формують мережу муніципальних велопрокатів. Про таку ідею розповів засновник компанії NextBike Остап Будинкевич. Зараз у місті вже діють 24 точки велопрокату із 140 велосипедами. 

«Ми сподіваємося, що зможемо в такий спосіб розвантажити вулиці від автомобілів. Як відомо, велосипед є найбільш зручним способом пересування на відстані від 3 до 5 км. І комбінуючи різні способи пересування, ми цього результату можемо досягнути», – сказав Остап Буденкевич. Він наголосив, що не йдеться про конкуренцію, а про можливість поєднувати велосипедні маршрути із громадським транспортом. 

Зараз системою велопрокату користуються переважно туристи – 80% від зареєстрованих користувачів системи. І лише приблизно 10% від 8 тисяч користувачів – власники абонементу чи регулярні користувачі.

Міській владі вигідно підтримувати такий бізнес, оскільки це сприяє поширенню безшумного і екологічного транспорту, каже Олег Шмід. Тут місто може виступати регулятором цін, співінвестувати у розвиток муніципального велопрокату. Такі системи діють у багатьох європейських містах. В деяких містах Нідерландів та Німеччини кількість велопоїздок сягає 50%. 

«Ми можемо піднімати та опускати ціни, але в першу чергу орієнтуємося на те, щоби поїздка була конкурентною до поїздки громадським транспортом», – розповів Остап Буденкевич.

Протягом п’яти років планують розширити мережу до 150 станцій прокату і тисячі велосипедів. Перші станції з’являлися в центрі для промоції такого способу пересування містом. Зараз точки прокату прив’язують до міських маршрутів. Першими на поповнення станцій стоять Сихів, північний район Львова (вулиці Липинського, Грінченка, Чорновола), район Стрийської – Наукової.

Зоя Красовська


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...