Львів’яни подали на громадський бюджет майже удвічі менше ідей, аніж торік

logo


Цього року на громадський бюджет Львова подали вдвічі менше пропозицій, ніж минулого року. Втім організатори наголошують: це не через зневіру мешканців. Цього року автори об’єднували свої ідеї, аби не бути конкурентами.

До прикладу, школа cхідних мов і бойових мистецтв «Будокан» боротиметься одразу за дві ідеї. У підвалі хочуть облаштувати простір смачного та корисного дозвілля «Hobbit`s hole». Їдальню, яку закрили ще рік тому, перетворять не тільки на місце харчування, але й на майданчик розваг та науки.

«Дійсно треба зробити і комунікації, і ремонти. Звичайно, тут треба капітальний ремонт нашого приміщення», – розповіла вчителька математики Тетяна Невська.

Окрім того, в мансарді школи мріють зробити міжшкільну міську обсерваторію. На реконструкцію треба півмільйона гривень.

«Ми практично вже назбирали гроші на телескоп, на дуже професійний телескоп. У нас є готовий проект, візуалізація цього проекту», – сказав директор школи «Будокан» Олександр Козловський.

А от новий колектив палацу культури імені Гната Хоткевича має ідею переоблаштувати простір біля себе. Тут має стати затишно та зручно і відвідувачам палацу, і мешканцям, які живуть поруч. Найперше хочуть заховати під землею сміттєвий майданчик.

«Змінюватиметься внутрішній простір, мешканцям тут мало світла. Ми хочемо освітлити цю територію. Тут будуть лавочки, тут буде кілька зон. Зони для діток, ті ж самі мами, які очікують старших діток, там з меншими гулятимуть собі. Зони відпочинку для мешканців будуть, лавочки різних варіантів, низькорослі рослини», – розповіла проектна менеджерка палацу ім. Г. Хоткевича Олександра Онишкевич.

А от урбаністи пропонують зробити перепис рослин у парку Франка. За півмільйона гривень хочуть дослідити, що виросло і пропало у зеленій зоні міста.

«В результаті цього малого проекту мало бути оновлення озеленення парку Івана Франка. Оновлення це значить, що ми хочемо дослідити ту структуру, той дендроплан, який є на сьогодні, порівняти з історичним. Що тут було і доповнити тим, що випадає», – пояснила авторка проекту оновлення озеленення парку ім. І. Франка Ольга Криворучко.

Зараз проекти проходять модерацію. Службовці міської ради перевіряють, чи реально втілити ідеї мешканців. Цього року організатори ввели обмеження для проектів, поданих зі шкіл.

«Зараз є квота для інших проектів у розмірі не менше 40 від кількості проектів переможців 19. Наприклад, якщо в районі буде 5 проектів-переможців, то не менше двох будуть інші проекти, не освітні», – наголосив начальник відділу громадського партнерства Орест Файфурка.

Гроші з міського бюджету отримають ті проекти, які наберуть найбільше голосів. Голосування триватиме з 1 по 15 листопада на сайті Громадського бюджету Львова.