Львів’яни вперше за 15 років отримають оновлений Статут міста

logo


4 грудня у Львівській міськраді відбудеться чергове засідання комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова, у рамках якої розглядатимуть Статут Львова та виноситимуть його на розгляд сесії міськради.

Як розповіла у коментарі сайту 032.ua голова комісії, депутатка ЛМР Юлія Гвоздович, приймати Статут будуть на сесії Львівської міської ради, у День місцевого самоврядування, 7 грудня.

«Ми зараз живемо за Статутом у редакції 2002 року, який містить багато застарілих норм та положень, багато в чому не відповідає сучасному законодавству. Тому 2 роки назад я була співініціатором того, аби його нарешті оновили. Робоча група з 18 осіб упродовж 1,5 року (з березня 2016) напрацювала Статут, ми провели широкі громадські консультації, а також отримали підтвердження, що він відповідає всім нормам законодавства», – пояснила Юлія Гвоздович.

Зі слів голови комісії законності, нові статті документа стосуються насамперед відкритості й публічності роботи ради, містять пояснення про те, яка інформація обов’язково повинна бути розміщена і де.

Також багато в чому розширені інструменти громадської участі, наприклад, враховані електронні петиції, яких не існувало в 2002 році. Новизна є і у сфері звітування міського голови, депутатів, виконавчих органів, комунальних підприємств і установ.

«Ми вносимо і питання наглядових рад при комунальних підприємствах, тобто одразу передбачаємо перехід на корпоративне управління львівських комунальних підприємств. Це те найновіше, чого немає в жодних документах міської ради», – зазначила Юлія Гвоздович.

Громадськість була широко поінформована про роботу над статутом, ще з літа 2017 року; зокрема, з 11 серпня до 11 вересня тривали громадські обговорення, у рамках яких робоча група отримала більше 50 пропозицій від громадських організацій та окремих львів’ян, більшість із яких врахували та прийняли.

«Було багато закидів, що наш Статут не відповідає діючому законодавству в певних аспектах. Для уникнення неконструктивної критики (тому що насправді там все відповідає законодавству), ми передали проект на правову експертизу до двох провідних установ – Національної академії наук і Національної академії правових наук, які нам дали висновки, що проект відповідає законодавству і Конституції України», – підкреслила Юлія Гвоздович.

Окрім цього, робоча група отримала висновок від міжнародної організації Transparency International, який разом з іншими висновками буде оприлюднено, аби ніхто не спекулював на темі невідповідності Статуту законодавству.

Нова версія Статуту територіальної громади міста Львова доступна за посиланням. Нагадаємо, у серпні невідомі особи завадили провести слухання щодо нового проекту Статуту Львова.

Читайте також:

У Львові просять створити службу допомоги особам в стані алкогольного сп’яніння.