Львів’янин через суд зобов’язав ЛМР дати йому землю. Депутати назвали це тиском і відмовились

logo


Франківський райсуд Львова зобов’язав депутатів Львівської міськради виділити одному з мешканців міста земельну ділянку на околиці, але ті заявили, що суд не мав права визначати, що мають робити депутати, і відмовили чоловіку. Це вже четверта відмова, яку отримав 40-річний Роман Червоний від депутатів Львівської міськради. Взяти вільну землю йому не допомогла навіть постанова суду, яка фактично не залишала депутатам права для відмови.

Про нетипову постанову Франківського райсуду Львова, винесену суддею Юрієм Ванівським, стало відомо під час сесії Львівської міськради 15 лютого. Наприкінці засідання депутати розглядали проект ухвали «Про надання громадянину Червоному Р. Я. дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Стрийській (біля будинку №244)» (по суті, такий дозвіл є першим кроком для отримання землі). У тексті ухвали було вказано, що її підготували на виконання рішення суду.

Сам Роман Червоний, виступаючи на цьому засіданні, розповів, що вже давно хоче отримати землю, але через постійні відмови депутатів був змушений судитися з міськрадою.

«Мені ніколи не передавалася земельна ділянка ні у власність, ні у користування. А земельна ділянка на вул. Стрийській є вільною, занедбаною. Тому у 2008 році я вперше звернувся до Львівської міської ради, у 2011 році – вдруге, а у травні 2016 року я втретє звернувся із клопотанням, в якому просив надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», – розповів чоловік.

Він додав, що депутати ігнорували всі звернення і тому йому довелося подавати в суд. При цьому на судових засіданнях чоловік розповідав, що хоче отримати земельну ділянку, оскільки потребує покращення житлових умов. «У 2007 році чоловік звернув увагу, що на вул. Стрийській є вільна недоглянута земельна ділянка, якою він і зацікавився, почавши за нею доглядати. Чоловік не хотів обгороджувати цю земельну ділянку, щоб його дії не були розцінені як самозахоплення», – наводять слова Романа Червоного у постанові суду.

У жовтні 2016 року Франківський райсуд перший раз задовольнив позов Романа Червоного і зобов’язав Львівську міськраду розглянути його прохання. Депутати розглянули це питання у червні 2017 року і відхилили прохання. У вересні 2017 року на розгляд ЛМР ще раз винесли проект ухвали, що стосувався Романа Червоного, в якому йшлося про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою. Тоді депутати проголосували за це питання і після того, як ЛМР, здавалося б, остаточно покінчила з цим питанням, Роман Червоний вдруге подав до суду.

Його другий позов був значно ефективнішим за попередній, оскільки суд не просто зобов’язав депутатів розглянути прохання, а вирішив зобов’язати ЛМР дати чоловіку те, що він просить від 2008 року, – дозволити розробку проекту землеустрою.

«Я не розумію такого рішення суду. Зобов’язати Львівську міську раду як представників громади не можна. Є голосування. Я вважаю, що суд явно перевищив свої повноваження, рішення, на мою думку, є незаконним, тому я не буду голосувати за це питання», – заявив під час обговорення цього питання на сесії 15 лютого депутат Української галицької партії Ігор Дякович.

Виявилося, що такий випадок у міськраді стався чи не вперше – щоб суд зобов’язував депутатів приймати якісь рішення.

«Суть така: я хочу вільну земельну ділянку, іду в суд і собі вирішую. Бо я хочу. Я не маю документів, ні якихось прав, ні пільг – нічого. Тут колега каже, що за два з половиною роки він з таким зустрічається вперше. А я з таким нахабством за 16 років вперше зустрічаюсь. Нащо нам тоді тут засідати, тоді давайте хай суд все вирішує?» – заявив Юрій Кужелюк, який є депутатом Львівської міськради безперервно з 2002 року.

Судді, з якими ZAXID.NET вдалося поговорити щодо цього випадку, зазначають, що Франківський райсуд дійсно не мав права зобов’язувати депутатів міськради приймати конкретне рішення (у цьому випадку – надати чоловіку дозвіл на розробку проекту землеустрою). Максимум, що міг зробити суд, це зобов’язати депутатів розглянути прохання Романа Червоного ще раз.

Так було, наприклад, із мешканцем села Туринка Жовківського району, який 13 разів безрезультатно звертався до місцевої сільради з проханням виділити йому землю. Паралельно із цим він судився з сільрадою і суд зобов’язував депутатів повторно розглядати звернення чоловіка (хоч це не допомогло йому отримати землю, чоловік отримав принаймні компенсацію за постійні відмови).

У Франківському райсуді Львова ZAXID.NET заявили, що прийняту Юрієм Ванівським постанову можуть хіба що переглянути у апеляційній інстанції, виправивши те, що депутатам здається перевищенням повноважень судді. Однак Львівська міськрада, яка була стороною цього процесу, не оскаржувала цієї постанови.