Львів’янин, який став чемпіоном світу з самбо, розповів про повернення після 11-річної перерви

Львівський самбіст, викладач НУ «Львівська політехніка» Олександр Куспиш виборов«золото» світової першості серед ветеранів.

Його батько – Володимир Куспиш – перший українець, який став чемпіоном Старого континенту із дзюдо. Тож не дивно, що син теж обрав спортивну дорогу. У 90-их Олександр перемагав на чемпіонаті Європи і ставав призером світових форумів. А потім була перерва тривалістю 11 років.

І ось львів’янин повернувся. На світових змаганнях спершу впорався із минулорічним чемпіоном із Литви. Потім здолав росіянина. А у вирішальній сутичці зустрівся із представником Казахстану. Під час поєдинку Олександр травмував руку, тож довелось діяти дуже виважено і тактично.

Самбіст розповідає: «Спочатку була боротьба за захват. Потім опонент старався змінити хід поєдинку. Я йому цього не давав зробити, виключав робочу руку. Провів один кидок, почав активніше працювати. Він отримав попередження: спочатку одне, потім друге. Так я довів сутичку до кінця і переміг».

Олександр Куспиш був єдиним львів’янином у складі національної збірної. «Синьо-жовті» завоювали понад 20 нагород. І зайняли друге командне місце на форумі.

Майстер дивує своїх учнів спортивним довголіттям. Один із його підопічних Ігор Книш зазначає: «Можна бути великим чемпіоном, але в 25 років все закінчити. Але Олександр Володимирович нам продемонстрував, що треба в будь-якому віці займатися спортом».

Тепер Олександр Куспиш хоче нагадати про себе на чемпіонаті Європи та світу уже з дзюдо.