Львів’янину на замітку: де і як оформити новий ID-паспорт

logo
28105_lviv_janinu_na_zamitku_de_i_jak_oformiti_.jpeg


З 1 жовтня вступив у дію закон про те, що усім львів’янам будуть видавати паспорти громадянина України у вигляді  ID-картки.

Про це в коментарі 032.ua розповіла речниця Львівського обласного управління міграційної служби Марта Комарницька.

“Найперша видача таких ID-карток відбуватиметься безкоштовно і з 14 років, втім, діти у цьому віці не залишатимуть підпис на паспорті. Ставити підпис на цьому документі можна буде лише з 18 років, адже тоді проводитиметься друга заміна паспорта. Якщо після 1 жовтня вам не виповнюється 14, 18, 25, 45 років, тоді паспорт формату книжечки змінювати не обов’язково, адже виникатимуть великі черги”, – розповіла речниця.

Речниця Львівського обласного управління міграційної служби додала, що ID-картки не є паспортом громадянина України для виїзду за кордон, адже для цього потрібен звичайний закордонний паспорт.

“За цим паспортом не можна виїжджати за кордон, адже це лише внутрішній паспорт нового європейського світового зразка, відрив від пострадянського простору”, – дадала Марта Комарницька.

новий паспорт доведеться змінювати кожні десять років

Під час оформлення нового паспорту дані про особу будуть заноситись на чіп і це є безпечно, неможливо підробити. Також ID-картки міститимуть інформацію про шлюб, але це не буде позначено на самій картці, адже вноситиметься у чіп. Ідентифікаційний код буде міститись на зворотній стороні нового паспорта.

Зазначимо, що новий паспорт доведеться змінювати кожні десять років. Аналітики підрахували, що впродовж 4 – 4,5 років усі українці повністю перейдуть на паспорти у форматі ID-карток.

Нагадаємо, що нові паспорти львів’яни можуть отримати за місцем реєстрації або у місцевих ЦНАПах.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...