Львів’янка вимагає компенсації від працівника СТО, який пошкодив її машину в ДТП

logo


Ремонт із непередбачуваними наслідками. Дівчина віддала авто на СТО. За час ремонту машина стала учасником двох ДТП і поліцейського переслідування. Про те, що трапилося з її автомобілем Opel, власниця дізналася випадково. Тепер вимагає компенсації.

13 травня цього року вулицями нічного Львова поліцейські переслідували автомобіль Opel Astra. На вул. Сахарова автомобіль утікача добряче розкрутило, поліцейські намагалися його заблокувати. Однак Opel протаранив Prius правоохоронців і перегони продовжилися. Зупинити «шумахера» вдалося аж у Сокільниках. За кермом виявився 19-річний хлопець напідпитку.

«Водій перебував у стані алкогольного сп’яніння, що підтверджував пристрій драгер. Він показав 1,5 проміле. На водія було складено 5 протоколів: за керування у стані алкогольного сп’яніння, за скоєну двічі ДТП, за втечу з місця події і за невиконання вимог про зупинку, також за проїзд на червоний сигнал світлофора», – розповів командир 3 батальйону патрульної поліції Львова Юрій Качмар.

Авто забрали на штрафмайданчик, а водієві за опір поліцейським дали 10 днів арешту. Автомобіль, який фігурував у цій справі, виявився законною власністю Тетяни Коваленко. Машину дівчина віддала на шиномонтаж, аби їй замінили колеса. Віддаючи авто, дівчина і не підозрювала, чим завершиться простий ремонт.

«Я залишила своє авто на сервісі для заміни коліс і заміни підшипника. Коли мені її повернули, я побачила сліди від ударів, тобто машина була бита. Я телефонувала в автосервіс, мене ігнорували», – розповіла власниця автомобіля Тетяна Коваленко.

За словами Тетяни, авто на ремонт вона віддавала чоловікові, який представився керівником майстерні. Він же ж і повернув її після ремонту власниці додому.

Жодних документів про ремонт дівчина не підписувала. Більше того, залишила на шиномонтажі технічний паспорт автомобіля. Місяць по тому у поштовій скриньці Тетяни з’явилося повідомлення про пригоди її автівки від страхової компанії.

«Мені прийшов лист зі стахової, що за участі мого автомобіля була здійснена ДТП і що мене викликають. Мій поліс мав покривати ремонт службового поліцейського авто. Я звернулась у поліцію і тоді вже почали до мене звертатись водій і його представники. Від керівника шиномонтажу – ні слова», – розповіла Тетяна Коваленко.

У поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 289 ч. 1 «Незаконне заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою».

Журналісти завітали на шиномонтаж, куди, за словами дівчини, вона здала машину. Зараз він не працює, а от мийка поруч – діюча.

Чоловіка, який приймав авто, на місці не виявилось, а телефоном від коментарів він відмовився. Та один із працівників підтвердив: інцидент із автомобілем у них таки був.

«Так, це працівник розбив. А зараз він не працює. Він одразу на наступний день був звільнений, він взяв машину без дозволу, документи були в машині. А далі я знаю, що шеф за власний кошт повністю відремонтував машину, ще й відполірував», – розповів один із працівників сервісу.

Оскільки про заміну шин домовлялися на словах, довести вину підприємства тепер важко, каже юрист. Вимагати компенсації можна лише від хлопця, що взяв машину. Щоб не втрапити в таку історію, краще підстрахувати себе документами.

«Оскільки шиномонтаж невідомий, треба складати акт прийому-передачі автомобіля. Він може бути від руки складений. Там має бути вказано, хто й кому передає авто з паспортними даними, марка, державний номерний знак. Це знімає будь-які питання», – радить юрист Дмитро Гудима.

Хлопець, який узяв без дозволу чужу машину, зараз відбуває адміністративний арешт. Якщо його визнають винним ще й у викраденні машини, йому світить штраф до 20 тис грн або навіть ув’язнення.