Львів побудує сміттєпереробний завод, сесію міськради перенесли, а на вулицях почали курсувати нові автобуси, – підсумки тижня

logo


Згадуємо головні і найбільш обговорювані новини тижня, що минув.

Львову буде виділено земельну ділянку для будівництва полігону з переробки ТПВ.

У понеділок, 23 січня у Львові відбулося чергове засідання комісії ТЕБ і НС. Під час засідання комісії керівник Департаменту житлово-комунального господарства міськради Львова Сергій Бабак повідомив, що міськрада просить виділити із резервного фонду Державного бюджету 25 мільйонів гривень на врегулювання ситуації зі сміттям у місті та впорядкування полігону у Великих Грибовичах, бо там можливий новий зсув. 

24 січня Прем’єр доручив голові Львівської ОДА Олегу Синютці знайти рішення щодо покращення ситуації із Грибовицьким сміттєзвалищем.

25 січня у Львові відбулось позачергове засідання Львівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На комісії визначили п’ять полігонів у області, куди впродовж тижня вивезуть усі відходи зі Львова. Зокрема, згоду приймати львівське сміття дали представники Дрогобича, Червонограда, Борислава, Миколаєва, Самбора.

26 січня, глава держави провів робочу зустріч із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом і доручив йому допомогти Львову у вирішенні сміттєвої кризи.

27 січня відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо вивезення ТПВ у Львові, за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. За результатами комісії Львову погодили виділення земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного комплексу на території колишніх гірничо-хімічних підприємств Яворівського ДГХП «Сірка», площею 12,5 га. 

Ця земля є непридатною для сільського господарства чи будівництва, тому що вона є пошкоджена гірничою хімією. Але є придатною для використання як територія для полігону Для виділення ділянки потрібно лише розпорядження голови Львівської ОДА. Після підписання розпорядження міська влада візьме зобов’язання створити полігон за 6 місяців.

У Львові почали курсувати нові низькопідлогові автобуси.

5b9e4357df64df83ec40f45d1934589e

На маршрутах нашого міста почали курсувати нові низькопідлогові автобуси “Атаман”, які придбали наприкінці 2016 року.  Відтепер на маршрутах міста курсує 5 нових автобусів. Чотири одиниці громадського транспорту їздять за маршрутом №46, а ще один – на 5-му маршруті.  Додамо, що до кінця січня комунальне підприємство АТП-1 має отримати нові автобуси від заводу “Електрон”.

Сесію міськради перенесли. 

9Q8He5DyHRw

У четвер, 26 січня, у Львові мало пленарне засідання Львівської міської ради, але сесію перенесли на невизначений термін. Пояснили це так: враховуючи події, які відбувались під час останніх засідань сесії, депутати хочуть заслухати правоохоронні органи: керівників обласної прокуратури, національної поліції та СБУ, та отримати від них інформацію щодо вчинених ними дій по розслідуванню щодо осіб, які вривались на засідання з ножами.

У Львові відбувся масштабний флешмоб .

Такого ще не було: 700 курсантів та офіцерів відтиснулися від землі в рамках флешмобу #22pushupchallenge в нашій країні. Таким чином майбутні офіцери та їхні наставники, як й інші учасники флешмобу, намагаються привернути увагу суспільства до проблем учасників бойових дій і, насамперед, тих, хто захищав та захищає нашу Батьківщину зі зброєю в руках на сході України.

У Львові буде «Зелений район».

Цього тижня у Львові дали старт проекту «Зелений район», у рамках якого одну з вулиць мікрорайону «Рясне» обладнають «зеленими технологіями», використовуючи досвід німецького Фрайбурга. Концепція, яку розроблять та реалізують на прикладі однієї вулиці, мають намір застосувати в майбутньому й у інших районах міста. Надалі планується створення концепції енергозберігаючого кварталу.

У міськраді сподіваються, що зможуть похизуватися “зеленими технологіями” вже у вересні цього року. 

Тепер львів’яни можуть сплатити за проїзд у трамваї №8 за допомогою смартфона.

Цього тижня львів’яни почали сплачувати за проїзд в електротранспорті за допомогою смартфона. Безготівковий розрахунок за надання послуг з перевезення пасажирів відбувається з використанням програмно-технічного комплексу самообслуговування «Приват24», однак скористатися системою зможуть клієнти й інших банків.Наразі проект експериментальний і діє лише на трамвайному маршруті №8. Однак надалі його планують поширити на весь електротранспорт міста.

Більше про життя Львова читайте ТУТ.

Читайте також на нашому сайті:

В Україні починають впроваджувати страхову медицину: все, що треба знати львів’янам про медичну реформу.

Операція «Врятувати Львів від сміття»: у місті почали створювати стратегію поводження з ТПВ.

Читаємо разом: ТОП-5 книг від Брії Блессінг.

ТОП-8 мобільних додатків, що стануть у нагоді кожному львів’янину.