Львів сортуватиме сміття по-новому

logo


Для нового сортування сміття на майданчиках Львова вже до кінця цього тижня встановлять окремі контейнери, які матимуть відповідні наліпки: «органіка», «пластик», «сухе сміття». Органічне сміття вивозитимуть найперше. Саме завдяки такому сортуванню місто зможе самотужки зарадити собі у нинішній ситуації, стверджують у Ратуші, бо з боку держави підтримки й далі немає.

Органічні відходи ще з дому львів’ян просять виносити в окремих пакунках.

«Це приблизно половина львівського сміття. Ми зможемо цю половину сміття захоронити на полігонах Львівської області. Мокре сміття, уклінно вас прошу, шановні мешканці міста, не кидати в загальні ящики. Не кидати там, де пластик, не кидати там, де змішані відходи. А тільки кидати в той ящик, де написано «органіка» чи «мокрі відходи», ― пояснив директор міського департаменту поводження з ТПВ Іван Рудницький.

До такого роздільного сортування місто вдається, бо й далі більшість полігонів для Львова заблоковані. Тому сьогодні у Ратуші й збиралась комісія з надзвичайних ситуацій – щоб ще раз звернутись до уряду та РНБО.

«Реакції нема. Таке враження, що місто Львів не існує. Йдуть якісь звинувачення, хамські висловлювання. Я не знаю, як це назвати: коли видно, що є біда, коли фізично немає куди вивозити відходи, коли далі блокують наші машини, які офіційно вивозять відходи ― реакції нуль», ― наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нині невивезеними у місті залишаються майже 9 тис. тонн відходів. Це приблизно 900 сміттєвозів.

«У місті надзвичайно високий ризик виникнення спалахів кишкових інфекцій. Ризик завдати шкоди здоров’ю мешканців таким високим, як сьогодні, ще не був. Критично високий», ― додав начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Тим часом несподівану прихильність до Львова, яку на понеділковій нараді у Кабміні продемонстрував прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міський голова вважає показною і звернення глави уряду до інших міст назвав «цинічними».

«Шановні колеги, міські голови, сільські голови, якщо до вас раптом звернеться голова міста Андрій Іванович Садовий за допомогою щодо підтримки певний час у вивезенні сміття зі Львова, я вас дуже прошу, якщо ви можете це зробити – допоможіть», ― закликав Володимир Гройсман.

Нагадаємо, наміри про допомогу Львову ще в квітні задекларували з півтора десятка міст. Відбулося це тоді не на словах. Учасники в присутності віце-прем’єра Володимира Кістіона підписали меморандум, та цей документ так і не запрацював.

Тому рятуватися мусимо самі, навчившись наразі сортувати сміття вдома, пропонує міська влада.