Львів увійшов до трійки міст за попитом на оренду приміщень

logo


Сьогодні Львів посідає друге місце після Києва серед міст в Україні із найкращими показниками для орендування торговельних приміщень. Та попри це міжнародні бренди не поспішають відкривати свої представницькі магазини у Львові.

на фото новостворений торговий комплекс «Victoria Gardens». Автор фото - Галина Остапчук

на фото новостворений торговий комплекс «Victoria Gardens». Автор фото – Галина Остапчук

Наталія Кравець – директор департаменту торговельної нерухомості «Colliers International» в межах Осіннього форуму “Нерухомість, девелопмент, рітейл”, організованого юридичною компанією HD Partners, розповіла про вартість оренди у львівських торгових центрах, інвестиції та прибутки.  

Донедавна на другому та третьому місцях після Києва за попитом на орендування приміщень були Одеса та Донецьк. Львів не конкурував у зв’язку тим, що чимало торгових площ побудовані на старий зразок, і це ускладнювало проведення всіх необхідних комунікацій. Попит на оренду у Львові збільшився в останні роки. Основними чинниками, що призвели до такої зміни, стали відкриття двох торгових центрів – «King Cross Leopolis» та «Forum Lviv», а також заплановане відкриття третього торгового простору – «Victoria Gardens».

50 доларів за квадратний метр 

Відповідно до даних Центру туристичної інформації у Львівській міській раді, щомісячно місто відвідують близько 40-70 тисяч туристів зі світу та України. «40-50% туристів витрачають гроші саме на шопінг. Ціна за метр квадратний в торговому центрі становить 30-50 доларів без врахування ПДФ. Оскільки брендові магазини, які вже відкрили свої простори у «Forum Lviv» у Львові, отримали на 20-30% більший прибуток, ніж розраховували і тим самим стали чемпіонами з продажів в Україні, можна константувати, що Львів – перспективне місце для орендування приміщень. А ніякі оновлення не дають такого прибутку, як відкриття нового магазину.

Серед торгових марок, що з відкриттям торгового центру «Forum Lviv»  успішно відкрилися у Львові: «Іntimissimi», «Betty Barclay», «SuperStep», «Massimo Dutti», «Calzedonia» та «Original Marines». Також серед всіх представлених просторів в Україні, французький гіпермаркет «Ашан» досяг найвищих показників продажу у Львові» , – розповіла Наталія Кравець. 

Кількість туристів у Львові за серпень, 2016 рік. Інфографіка – Центр туристичної інформації ЛМР

Ніякі оновлення не дають такого прибутку, як відкриття нового магазину

«У міста великий потенціал, але він повільно реалізовується, – пояснила директор департаменту торговельної нерухомості «Colliers International», – Незважаючи на переваги міста, як туристичного центу України, а також відносну до попередніх років стабільність валюти у 2016 році, міжнародні бренди не поспішають відкривати свої представницькі магазини у Львові. Окрім складних політичних умов, причиною такого рішення є те, що витрати на такий бізнес покриваються близько десяти років. Це спричинено, зокрема, витратами орендаря. Такі видатки передбачають, що власник виділяє кошти на ремонт та підготовку магазину до відкриття, що може коштувати річний орендний дохід. Потреба у них є тому, що багато зарубіжних брендів вважають ризикованим бізнес в Україні, тому самі підприємства не готові інвестувати».

Тим не менш, у Львові є попит на оренду торгових приміщень. Зокрема, як прокоментувала Tvoemisto.tv Віталіна Захожа, директор відділу оренди «Victoria Gardens», який мають відкрити цього місяця:  «Victoria Gardens»  «70% операторів вже облаштовують свої магазини, із рештою 30%  уже є домовленість про орендування приміщень», – розповіла Віталіна Захожа – директор відділу оренди «Victoria Gardens».

Підготувала Олена Ільків