Львів зайняв друге місце у рейтингу українських міст, де легко вести бізнес

logo


Львів зайняв друге місце у рейтингу українських міст, де легко вести бізнес. Учора, 7 вересня, в Українському кризовому медіа-центрі відбулась презентація результатів дослідження «Легкість ведення бізнесу. Рейтинг українських міст». За результатами дослідження Львів посів друге місце, – пише mediastar.

Рейтинг характеризує стан інвестиційного клімату та привабливості міст. Основою цього дослідження стала методологія Світового банку. Для першого дослідження було взято п’ять напрямків взаємодії підприємців з місцевими органами влади, а саме:

сплата місцевих податків;створення підприємства;одержання дозволів на будівництво;оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості;приєднання до електромережі.

Основними критеріями оцінювання стали «гроші» та «час», що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість «візитів» до органів державної/місцевої влади. Оцінювались обласні центри та місто Київ, за виключенням АРК Крим та міста Севастополь.

«Такий складений рейтинг – це дуже добре. Адже це оцінювали не ми, а незалежні інституції, що робили свої дослідження. Вони визнали, що все-таки бізнес-клімат у Львові є один з найкращих. Зрозуміло, що меж досконалості немає, що й заставляє нас покращувати наші процедури.Зрештою, це не перший рейтинг, де Львів зауважили. Адже попереднім був рейтинг процедур прозорості, де ми були першими. Насправді, це нас й найбільше заставляє думати, як би можна було спростити ще процедури для підприємців, для бізнесменів, щоб вони могли комфортно працювати у Львові.

З будь-якого ракурсу це є тільки плюс і для підприємців, і для посадовців, які організовують цю роботу», – зазначила директор департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич.Інформаційна довідка

З 1 червня по 20 серпня 2017 року Офіс ефективного регулювання та Спілка українських підприємців проаналізувала бізнес клімат у 24 областях України та місті Києві. Результатом став рейтинг легкості ведення бізнесу у обласних центрах «Regional Doing Business» .

Об’єктами формалізованого аналізу стали регуляторні процедури в обласних центрах України. Основою оцінювання стали кількість контактів із представниками дозвільних органів – «візити»; кількість календарних днів, що витрачаються на отримання дозвільних документів – «час»; та витрати підприємців – «гроші».

У ході дослідження під час опитування підприємців використовувалася технологія «ExpressPoll» – електронна система проведення соціологічних досліджень. Автори дослідження – аналітики Офісу ефективного регулювання Лавриненко Ігор та Малеєв Антон.