Львів знову просить Порошенка і уряд надати місту статус зони екологічного лиха

logo


“Проблема в тому, що місту нікуди вивозити сміття. Один з найбільших перевізників – компанія АВЕ – призупинила вивезення сміття взагалі”, – повідомляють на сайті Львівської міськради.

Через невивезене сміття існує дуже висока ймовірність спалаху кишкових інфекцій, попередив на засіданні начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

“Спостерігаючи за динамікою накопичення сміття, а також з огляду на стабільність підвищеної температури повітря, я як начальник управління охорони здоров’я повинен заявити, що в місті зараз дуже високий ризик спалахів кишкових інфекцій. Ризик шкоди для здоров’я жителів таким високим, як сьогодні, ніколи не був. Тому якщо ми не забезпечимо регулярне вивезення сміття, нас можуть очікувати неприємні наслідки, пов’язані зі здоров’ям жителів міста”, – заявив чиновник.

Мер Львова Андрій Садовий заявив, що в суботу, 17 червня, поліція затримала і намагається повернути до Львова вантажівки зі сміттям, незважаючи на те, що вони мали всі документи на вивезення.

“Підозрюю, це цілком доступно пояснює мовчання центральної влади у відповідь на прохання Львова про допомогу”, – написав він у Facebook.

Комісія попередила, що буде скаржитися правоохоронним органам на бездіяльність посадових осіб центральних органів влади, якщо звернення Львова не буде почуто.

Попереднє звернення Садового залишилося без відповіді. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що допоміг Львову чим зміг.

Нагадаємо, що в історії незалежної України було два випадки, коли Президент оголошував надзвичайну екологічну ситуацію, і обидва рази це був Віктор Ющенко. 2008 року через липневий паводок зоною лиха було оголошено окремі райони Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. 2010 року зоною лиха оголосили Калуш і прилеглі села Кропивники і Сівку-Калуську через негативні наслідки видобутку калійних солей.

У Львові вже рік тривають проблеми з вивезенням сміття. Відколи через пожежу закрили міське звалище, Львів з великими труднощами вивозить сміття на інші полігони.

21 квітня 2017 року влада Львова за участю представників Кабміну та Львівської ОДА підписали сміттєвий меморандум з 20 містами області. Побутові відходи зі Львова впродовж двох найближчих років повинні були приймати полігони цих міст.

9 червня Садовий заявив, що Львів обдурили і меморандум не виконується. Він також прямо звинуватив в організації сміттєвої блокади центральну владу в особі Президента Петра Порошенка і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.