Львівська «Енергія» вилетіла з футзальної Ліги Чемпіонів

Львівській «Енергії» не вдалося пробитися до еліт-раунду Кубка УЄФА. Вперше за історію участі в єврокубковому турнірі «Енергія» покидає міні-футбольну Лігу Чемпіонів на стадії основного раунду.

Вирішальним став поєдинок проти угорського «Дьора». Суперник львів’ян добре ознайомився не лише з нашою командою, а й з містом. Так, гравці угорської команди під враженням від архітектурної спадщини міста Лева португальський захисник «Дьору» вимовив перші слова українською.

Напередодні останньої гри Кубка футзалісти угорської команди у гарному настрої прогулюються культурною столицею України. Дві перемоги майже гарантували їхній команді вихід до наступного раунду.

«Ми не розслабляємось, бо якщо «Енергія» виграє в нас з перевагою в 4 чи 5 м’ячів то саме вони потраплять в еліт-раунд», – пояснює головний тренер «ЕТО Футзал Дьор» Марко Ангуло Лопес.

На паркет виходила вже зовсім інша сконцентрована команда Марко Лопеса. Натомість перемога французів підбадьорила й «Енергію», яким до виходу в еліту достатньо було й нічиєї. Та угорці з перших хвилин розпочали наполегливий пресинг, що на на п`ятій хвилині дав результат.

«Перший момент був, коли у п’ятьох вони нам не забили, десь пробачили на тій дальній штанзі. А потім хотіли зберегти м’яч в динаміці і нас наказали за це», – розважає головний тренер львів’ян Валерій Легчанов.

«Зазвичай наша команда пресингує впродовж усього поєдинку, коли ми маємо 9-10 гравців ми пресингуємо завжди. Втім зараз у нас було лише 5 з половиною гравців, бо троє травмувались. Тому важливо було втримати початок», – розповідає керманич угорців.

Однак втримати переваги надовго «Дьору» не вдалося. Пропущений м’яч додав «енергетикам» спортивної злості і після тиску вже на ворота угорців, Микола Грицина гарматним пострілом зрівняв рахунок у матчі. Та раділи недовго. Капітан львівської команди ліквідував атаку суперника ціною травми.

«Він пошкодив задню частину бедра. Зараз ми не можемо сказати наскільки ця травма затягнеться. завтра будем завтра будемо проводити більш детальний огляд, на жаль це не дуже хороша травма», – пояснює медик львівської команди Віталій Шумський.

На другий тайм обидві команди «по-чесному» виходили без капітанів. Лідер угорців зазнав травми ще в попередньому матчі, однак львів’янам перебудовуватись одразу було складніше. Тому підловивши «енергію» на контратаці сьомий номер «Дьора» реалізував дубль у ворота Кардаша. Найбільше йому раділи словенці.

«Це був результат хорошої атаки нашої команди, а я просто добре зіграв на завершальному етапі», – прокоментував забитий м’яч Міхал Сейдлер.

Енергетики не здавались і вже через дві хвилини дубль оформив Грицина. Цей м’яч поніс львів’ян уперед, втім суперника явно не влаштовувала нічия. За рахунку 2-2 команда Марко Лопеса почала грати в 5 польових. Це допомогло їм повністю контролювати гру, а за три хвилини до кінця знову вийти уперед. «Енергія» з останніх сил намагалася зрівняти рахунок, однак на останніх секундах м’яча таки не заштовхали у ворота. Матч закінчився з рахунком 3-2.

«Гірко – програли вдома. Дорікнути не можу хлопцям в бажанні, але ми не можемо справлятися з емоціями. Десь ми їх багато виплиснули у першому матчі з Францією, а потім десь не вистачило нам. Десь нас підхоплює і ось-ось-ось. Не вистачає нам того голу», – зізнається Легчанов.

Зате цього результату вистачило словенському «Марібору». Саме вони на пару з «Дьором» пройшли до еліт-раунду. Українцям залишився гіркий досвід і боротьба за наступне чемпіонство України.