Львівська “хвойдарня”, про відкриття якої писали російські ЗМІ, виявилася вигадкою українських маркетологів

logo


Неоднозначне кафе “Перша львівська хвойдарня”, про яке писали українські й російські ЗМІ виявилося успішним діджитал-арт-проектом агентства Golova.

21 листопада у Facebook з’явилося повідомлення про відкриття загадкового львівського кафе Перша львівська хвойдарня, що викликало інтерес у суспільства і ЗМІ:


Старту нового “кафе” зраділи російські ЗМІ, заточені на українофобію. У заголовках вони натякали на український рівень культури й падіння моралі:


Антураж навколо закладу створила мінімальна кількість інформації про нього й той факт, що в кафе були заборонені будь-які види зйомки, а відвідувачів, нібито, змушували видаляти всі фотографії зсередини.

Коли у користувачів з’явились сумніви щодо реальності “хвойдарні”, декілька блогерів виклали фотографії, начебто, з меню кафе:

Коли запитань до кафе стало більше, ніж відповідей, автори проекту, агенство Golova Agency, підняли завісу й розповіли про те, чим була Перша львівська хвойдарня:

“Перша львівська хвойдарня – повністю віртуальний проект, який існує в Facebook, ЗМІ і в наших з вами головах.

Цей проект показує глибоко гедонізоване сучасне суспільство, в гонитві за унікальністю усвідомлення себе в цифровому просторі готове йти в заклад, якого немає і який сповідує сумнівні цінності.

Ідея виникла завдяки жарту за столом. “Як би називався будинок розпусти у Львові?” – “Перша львівська хвойдарня” – “А давайте реально зробимо і розкрутимо такий заклад?”. Тому ми його зробили і розкрутили.”

Результати “розкрутки” вийшли несподіваними: на відкриття попросилися прийти 470 осіб, на сторінку в Facebook підписалися понад 1000 користувачів, у ЗМІ з’явилося понад 100 публікацій, а охоплення сторінки склало 192 тисячі осіб.

В результаті ПЛХ була номінована на премію X-Ray Marketing Awards в категорії Саспенс року (англ. suspense – невизначеність, занепокоєння).

Перше повідомлення про незвичний заклад Перша львівська хвойдарня з’явилося 4 листопада.

13 грудня, не пропрацювавши й місяць, “кафе” закрилося:

Нагадаємо, раніше 16 листопада Оксфордський словник англійської мови вибрав слово постпавда, як слово року.