Львівська мерія шукає інвестора для перетворення старого трамвайного депо на креативний простір

logo


У Львові триває конкурс на вибір інвестора, який перетворить старе трамвайне депо на розі вул. Сахарова – Вітовського на інноваційний креативний простір. До 28 серпня управління інвестицій та проектів Львівської міськради прийматиме заявки від потенційних інвесторів, а обрати переможця конкурсу планують у вересні. За попередніми підрахунками, обсяг інвестицій у реставрацію депо та створення креативного простору може сягнути 7 млн доларів.

«14 липня ми оголосили інвестиційний конкурс для пошуку інвестора для реставрації і ревіталізації старого трамвайного депо на вул. Вітовського. Наша мета – створити в цьому комплексі сучасний креативний інноваційний центр, адже зараз у світі дуже популярно відновлювати старі промислові будівлі – депо, заводи. Такі приклади є в Парижі, в Амстердамі», – розповіла під час брифінгу 27 липня начальниця управління інвестицій та проектів ЛМР Ольга Сивак.

За її словами, згідно з умовами конкурсу, у старих ангарах трамвайного депо площею близько 5,3 тис. м2 мають створити коворкінги, центр для навчання дітей та студентів, майстерню, простір для культурних подій, зону кав’ярень. «Однак це не має бути один великий ресторан, більшість території мають займати функціональні приміщення», – додала Сивак.

Важливою умовою конкурсу є те, що приміщення депо необхідно реставрувати, при цьому не можна змінювати їхні зовнішні форми. Натомість всередині мають бути облаштовані сучасні простори.

Пропозиції від потенційних інвесторів прийматимуть до 28 серпня. «Потенційні інвестори мають звертитися до управління інвестицій ЛМР. Ми надамо конкурсі умови, у яких детально розписано вимоги до інвестора та облаштування цього об’єкту. Тому ми закликаємо інвесторів звернути увагу на конкурс, адже це унікальне приміщення. Ми чекаємо на пропозиції від українських та іноземних інвесторів», – розповіла Ольга Сивак.

Розкриття пропозицій відбудеться 29 серпня. Після цього їх два тижні вивчатиме інвестиційна комісія, яка складається з депутатів та чиновників ЛМР. Оголосити переможця інвестиційного конкурсу планують у вересні.

Як зазначила Ольга Сивак, за попередніми оцінками, інвестиція у реставрацію приміщень може становити близько 5 млн доларів, у облаштування внутрішнього простору – ще до 2 млн доларів.

Згідно з ухвалою Львівської міськради, інвестиційний проект передбачає передачу інвестору в оренду на 50 років із правом передачі в суборенду будівель депо. На час проеведння реставрції інвестра звільнять від орендної плати.

Зазначимо, що це вже друга спроба перетворити старе депо на креативний простір. У вересні 2015 року відомий львівський ІТ-спеціаліст Ілля Кенігштейн оголосив про намір створити «Креативний квартал» в депо на вул. Сахарова. Однак пізніше він відмовився від планів.

Серед причин відмови у мерії називають те, що інвестору і чиновникам не вдалось домовитись з музеєм техніки, розташованим в одному з ангарів депо. За словами Ольги Сивак, наразі є попередні домовленості про те, щоб музей, який існує лише на папері і фактично не функціонує, звільнив цей ангар. Натомість музею запропонують йому інше приміщення. Однак цей ангар на інвестиційний конкурс не виставлявся.

Після відмови Кенігштейна про наміри реконструкції депо заявили інші львівські айтішники, які створили концепцію перетворення депо на Lem Station, на честь відомого письменника-фантаста Станіслава Лема. Утім, для того, щоб інвестконкурс відбувся, у ньому мають взяти участь щонайменше два інвестори.

Раніше у депо, яке поки не реконструйоване, уже проводили масові заходи – концерти, урбаністичні зустрічі та презентації. Зокрема, там презентували проекти відновлення ставу на вул. Вітовського та реконструкції вул. Бандери. 27 липня о 18:00 тут відбудеться обговорення проекту реконструкції вул. Вітовського.

Додамо, що депо на розі нинішніх вул. Сахарова, Героїв Майдану та Вітовського було збудоване наприкнінці ХІХ століття і стало першим трамвайним депо Львова.

Як зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, креативний простір в депо має стати одним з ключових інноваційних центрів. «Ми сподіваємося, що в найближчі 3-5 років у Львові будуть утворені дві «інноваційні легені», або два кластера. Одним з ключових центрів буде інноваційний креативний простір в депо. Довкола нього є Стрийський парк і Парк культури. Поруч також будуть два великі інноваційні простори – ІТ-парк, який будує ІТ-кластер. З іншого боку один зі старих заводів реформується і там буде менший ІТ-парк. Це буде одна «легеня» з ІТ-парками та оновленим трамвайним депо. Друга легеня – на Підзамчі, де розташовані «Фабрика повидла» і FESTrepublic», – розповів Андрій Москаленко.