Львівська мерія шукає землю для нового сміттєзвалища. Обіцяє багато мільйонів

logo
41553_lvivska_merija_shukae_zemlju_dlja_novogo_.jpeg


Міська рада Львова сьогодні, 23 листопада, оголосила про прийом пропозицій щодо купівлі земельної ділянки у Львівській області під полігон твердих побутових відходів та сміттєсортувальну лінію. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник департаменту житлового господарства Сергій Бабак.

сміттєзвалище

За словами посадовця, ділянку місто купить для сміттєзвалища і сортувальної лінії, мова про сміттєпереробний завод нараз не йде.

«Ділянка має бути розташована у межах Львівської області, має мати 25-30 га. Можливе придбання в органах місцевого самоврядування, у юридичних та фізичних осіб, можливе спільне використання діючих полігонів ТПВ. Якщо пропозиція буде подана від органа місцевого самоврядування (сільради тощо), ЛМР готова платити по 50 грн за тонну сміття. За нашими підрахунками, у рік це виходить приблизно 12 мільйонів гривень», – наголосив він.

С. Бабак також заявив, що у разі придбання такої ділянки розроблення проекту, будівництво технічних засобі і т.д. буде здійснюватися за стандартами країн ЄС та законами України. І подальша експлуатація полігону буде здійснюватися під наглядом європейських фахівців.

Водночас керівник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич повідомила, що питання сміттєпереробного заводу зараз досі перебуває на розгляді у Мінрегіоні.

«Жоден сміттєпереробний завод не переробить 100% сміття. Ми паралельно працюємо і над полігоном, і над заводами»,- уточнила вона.

На питання, яка ж доля чекає три земельні ділянки, які для Львова підготувала Львівська ОДА, Г. Пайонкевич відповіла:

«Полігонів є доволі багато на території області. Чим більше таких полігонів, тим краще для всіх. Тому ці процеси можуть відбуватись паралельно, незалежно один від одного. Місто хоче мати полігон, оскільки це важливо, ми робимо все, щоб отримати земельну ділянку. Як будуть перевізники укладати угоди, то вже питання господарських відносин…».

Також у мерії кажуть, що бажано. Аби земельна ділянка була не далі 40 км від міста, хоча готові розглядати будь-які пропозиції. Тариф на вивезення сміття у разі ,якщо полігон розташують поза 40 км від Львова, наразі обіцяють не піднімати.

Також, за словами Г. Пайонкевич, мерія наразі готова розглянути ціну в 1 млн грн. за 1 гектар.


Реклама

А поділитися?