Львівська міськрада не змогла виселити орендаря з комунального приміщення

logo


У Львові застосовують нову схему захоплення міської нерухомості. Орендар припиняє платити. Коли виселяти його приїжджають судові виконавці, виявляється: у приміщенні вже інша фірма – суборендар, який відмовляється поступатись місцем.

За адресою вул. Наукова, 29 ТОВ «Галлізинг» впродовж 15 років орендувало у міста приміщення. Та останні два роки фірма оренди не сплачувала. Боргів за цей час набігло майже 200 тис. грн. Міська рада подала до суду. Господарський суд ухвалив: звільнити нерухомість від орендаря.

Державні виконавці та представники міського управління комунальної власності замість «Галлізингу» на місці зустріли представників суборендаря – фізичної особи-підприємця.

«На сьогодні в цьому приміщенні знаходиться суборендар на підставі договору суборенди, якщо управління комунальної власності має якісь питання щодо легітимності цього правочину, то це все досліджується в судовому порядку», – заявили юристи від суборендаря.

Судових виконавців, журналістів і представників поліції таки впустили у приміщення. Встановивши факт відсутності «Галлізингу», виконавці склали акт, а представники управління комунальної власності викликали поліцію, аби та допомагала звільняти приміщення.

«Договір суборенди має бути погоджений управлінням комунальної власності, ми, як єдиний орендодавець, маємо погоджувати, оскільки вони не погодили, то цей договір є незаконним», – наголосила начальник відділу міського управління комунальної власності Віра Припасник.

Та виявляється, не все так просто – звільняти приміщення суборендарі не поспішають. Про проблему повідомили депутатів міськради, які прибули на місце для вирішення ситуації. Наразі приміщення так і не звільнили.