Львівська облрада проситиме Порошенка знизити тарифи на газ

logo


Львівська обласна рада має намір звернутися до Президента України Петра Порошенка з приводу необґрунтованості підвищення тарифів на газ для населення. Текст проекту відповідного рішення розміщений на сайті Львівської облради серед документів, підготовлених до розгляду не сесії.

Ініціатором звернення вказаний голова постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту, перевезень та зв’язку Михайло Сидорович, фракція «Самопомочі».

Апелюючи до глави держави, ініціатори звернення наголошують, що після підвищення тарифів українські родини будуть витрачати більше половини зарплати (57,3%) на оплату житлово-комунальних послуг. Для порівняння, у Великобританії це співвідношення становить 7%, у Німеччині – 7,7%, у Словаччині – 17,1%, у Польщі – 22,9%, у Греції – 28,2%, у Румунії – 24,7%.

Також, наголошують депутати, підвищені тарифи спричинять зростання навантаження на бюджет через збільшення розмірів виплат за субсидіями.

Подібні звернення уже прийняли обласні ради в Тернополі та Івано-Франківську.

Звернення

Депутатський корпус Львівської обласної ради підтримує звернення Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад щодо необґрунтованого підвищення тарифів на теплову енергію, природній газ та інші комунальні платежі.

Беручи до уваги  соціальну напругу в країні, кризову ситуацію в економіці, мінімальні пенсії та заробітні плати, вважаємо підняття тарифів на оплату тепла та комунальні платежі необґрунтованими.

Мінімальна пенсія в Україні станом на червень 2016 року становить 1130 грн, а мінімальна заробітна плата – 1450 грн.

З 1 травня 2016 року встановлено єдину граничну роздрібну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м, для виробників теплової енергії – 6,81 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування та ПДВ).

Після підвищення тарифів, за підрахунками Міжнародного інституту статистики (ISI) та з повідомлень відкритих інформаційних джерел, українські родини будуть витрачати більше половини зарплати (57,3%) на оплату житлово-комунальних послуг. Для порівняння, у Великобританії це співвідношення становить 7%, у Німеччині – 7,7%, у Словаччині – 17,1%, у Польщі – 22,9%, у Греції – 28,2%, у Румунії – 24,7%.

Збільшилася кількість людей, які користуються субсидіями, а її виплати є непосильним тягарем для Державного бюджету України. Необхідно врахувати, що Україна є другою країною Європи за кількістю видобутого газу і його ціна є нижчою від європейської.

Ми, депутати Львівської обласної ради, просимо переглянути встановлені тарифи на енергоносії та комунальні послуги для населення в сторону зменшення; для забезпечення побутових потреб населення використовувати природний газ українського виробництва, а також розпочати запроваджувати реформи у сфері енергетики та нафтово-газовій галузі, які були б направлені на розвиток економіки країни та її енергетичної незалежності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

НА ГОЛОВНУ