Львівська облрада затвердила програму утилізації сміття в обласному центрі

logo
110370_lvivska_oblrada_zatverdila_programu_utili.png


13 липня, 2017 – 19:22

«День» уже повідомляв про те, що 29 червня депутати Львівської міської ради, у відповідь на ультиматум голови облдержадміністрації Олега Синютки, проголосували на сесії за передачу функцій з управління твердими побутовими відходами на два роки Львівській ОДА.

А сьогодні, 13 липня, під час позачергового засідання Львівської обласної ради, депутати ухвалили Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у Львові на 2017–2019 роки. Отже, відтепер і до 30 червня 2019-го ЛКП «Львівспецкомунтранс» підпорядковуватиметься облдержадміністрації. Також для забезпечення вивозу ТПВ зі Львова місто має виділити упродовж двох років для обласного бюджету 600 мільйонів гривень субвенції (2017-го – 150 млн, 2018-го – 300 млн та 2019-го – 150 млн). «Програма, яку ми прийняли, спрямована на налагодження ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами, – зазначив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Назарій Романчук. – Відтак ми продовжимо забезпечувати систематичне та безперебійне вивезення ТПВ з міста Львова». Серед основних завдань та заходів реалізації програми – збирання та зважування твердих побутових відходів, вивезення їх з території Львова, зберігання та захоронення ТПВ, що утворюються у місті, та надання фінансової допомоги територіям, які прийматимуть сміття зі Львова.

Паралельно відбуватимуться заходи з рекультивації вже недіючого Грибовицького полігону та з підготовки до будівництва сміттєпереробного заводу.

Контроль за належним виконанням всіх пунктів програми покладено на активістів – з цією метою при ЛОДА створять громадську раду.

Насамкінець варто додати, що Львівська облдержадміністрація не вкладається у раніше заявлені терміни щодо вивезення сміття. Попередньо ішлося про те, що до 5 липня місто буде очищене від непотребу, а вивезти потрібно було понад 12 тисяч тонн. Сьогодні – 13 липня, і станом на нині, за інформацією  заступника міського голови з питань ЖКГ Сергія Бабака, у Львові залишається понад 4530 тонн сміття. Найбруднішим із шести районів міста є спальний Сихівський, звідки сміття не вивозять понад місяць, і коли вивезуть – ані пари з вуст. Всі контейнерні майданчики очищені у центральних (гостьових) районах – Галицькому та Личаківському.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото автора. 


Реклама

А поділитися?