Львівська ОДА визначила 17 ділянок для будівництва сміттєпереробних заводів. Перелік

logo


У вівторок, 13 червня, на сайті Львівської ОДА оприлюднили перелік земельних ділянок, де інвестори зможуть збудувати сміттєпереробні заводи. Трьом інвесторам запропоновано на вибір 17 земельних ділянок у Львівській області, де кожен з них збудує сміттєпереробний завод.

Відтак, впродовж місяця до 15 липня інвестори презентуватимуть місцевим громадам проекти комплексів з утилізації ТПВ. Обласна комісія вирішила, що без схвального рішення громадських слухань інвестор не зможе претендувати на ту чи іншу земельну ділянку.

До проведення громадських слухань, крім місцевих громад, залучать також членів комісії, серед яких представники влади, фахівці та експерті в галузі екології та будівництва. Подаємо повний перелік розкладу громадських слухань:

20 червня, Сокальський район

Слухання відбудуться у Тартаківській сільській раді. Завод пропонують зводити у с. Романівка.

Слухання відбудуться у Сілецькій сільській раді. Завод пропонують зводити на території сільради, за межами населеного пункту.

21 червня, Камянка-Бузький район

Слухання відбудуться у Незнанівській сільській раді. Завод пропонують зводити у с. Мазярня Каранська, за межами населенного пункту.

22 червня, Новий розділ

Слухання відбудуться у Новороздільській міській раді. Завод пропонують зводити на території Новороздільського заводу складних мінеральних добрив.

23 червня, Жовківський район

Слухання відбудуться у Воле-Висоцькій сільській раді. Завод пропонують зводити на землях сільради, за межами населенного пункту.

Слухання відбудуться у Потелицькій сільраді. Завод пропонують зводити на землях сільради.

26 червня, Радехівський район

Слухання відбудуться у Поздимирській сільраді. Завод пропонують зводити на землях сільради, за межами населеного пункту.

27 червня, Стрий

Слухання відбудуться у Стрийській міській раді. Завод пропонують зводити у межах міста, на території діючого полігону ТПВ.

29 червня, Дрогобицький район

Слухання відбудуться у Броницькій сільраді. Завод пропонують зводити поблизу сміттєзвалища.

3 липня, Мостиський район

Слухання відбудуться у Липниківській сільраді. Завод пропонують зводити у селі Добощівка.

4 липня, Бродівський район

Слухання відбудуться у Бродівській міськраді. Завод пропонують зводити на території міськради, на теперішньому сміттєзвалищі.

5 липня, Жидачівський район

Слухання відбудуться у Жидачівській міськраді. Завод пропонують зводити на землях міськради, за межами міста.

6 липня, Борислав

Слухання відбудуться у Бориславській міськраді. Завод пропонують зводити у межах міста, поблизу теперішнього сміттєзвалища.

7 липня, Турківський район

Слухання відбудуться у Боринській сільраді. Завод пропонують зводити в урочищі «Вільховата».

10 липня, Перемишлянський район

Слухання відбудуться у Боршівській сільраді. Завод пропонуються зводити території КП «Комунальник».

11 липня, Старосамбірський район

Слухання відбудуться у Стрільбицькій сільраді. Завод пропонують зводити на території сільради.

13 липня, Яворівський район

Слухання відбудуться у Залузькій сільраді. Завод пропонують зводити за межами села Новий Яр.

Нагадаємо, у конкурсі з будівництва сміттєпереробного заводу перемогла компанія «ІЕК» (Інвестиційно-екологічна компанія), що представляє інтереси іноземного інвестора Waste to Energy International. Вона пропонує звести завод з термічної переробки сміття для виготовлення електро- та теплоенергії, який зможе переробляти 115 тис. тонн відходів у рік. Вартість будівництва становить приблизно 55 млн євро. Будівництво триватиме 2,5 роки.

ТОВ «Вейст Менеджмент Системс» пропонує технологію біосушіння для виробництва РДФ-палива. Це польсько-український проект, що здійснюватиметься спільно з IDS BUD та E.CORAX. Для будівництва першого етапу заводу потрібно три роки. На першому етапі завод зможе переробляти приблизно 80 тис. тонн відходів у рік, на третьому етапі обсяги збільшаться до 250 тис. тонн. Вартість проекту – 89 млн євро.

ТОВ «Глассворк технолоджі» представило комісії проект сміттєспалювального заводу, який вироблятиме теплову та електричну енергію. Завод зможе переробляти 350 тис. тонн відходів у рік. Вартість будівництва заводу становить 96,5 млн євро.

«ІЕК» та ТОВ «Вест Менеджмент Системс» планують будувати завод за кошти приватних інвесторів, а ТОВ «Глассворк технолоджі» залучатиме також грантові кошти ЄС та Данії.