Львівська опера відкриє театральний сезон прем’єрою опери “Дон Паскуале”

logo


24 серпня, 2017 – 15:25

Фото Олени ХРАМОВОЇ

Сезон 2017 – 2018 – 118-й за ліком й обіцяє багато цікавого.

У суботу, 26 серпня, публіка йтиме до зали червоним хідником під звуки музики, що линутиме з балкона у виконанні брас-квінтету (п’ять мідних духових інструментів). А перших глядачів з нагоди відкриття сезону частуватимуть шампанським. До слова: вперше в історії театру прем’єру можна буде подивитися у режимі он-лайн. 

«Дон Паскуале» – опера-буфа (жартівлива) в трьох актах італійського композитора Гаетано Доніцетті. Прем’єра відбулася 1843 року в Парижі в Італійській опері. У Львівській опері над постановкою працювали диригент Михайло Дутчак, режисер Галина Воловецька, художники Михайло Риндзак та Христина Козак, балетмейстер Сергій Наєнко і хормейстери Василь та Ірина Ковалі.

Художній керівник Львівського театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької Василь Вовкун говорить, що творчий склад театру входить у новий сезон, окрилений успіхами першої половини 2017 року, і це, зокрема, постановка двох прем’єр – балету «Шехеразада» на симфонічну сюїту Миколи Римського-Корсакова, опери «Дон Паскуале» Гаетано Доніцетті, а також концертної програми O sole mio («О, моє сонце»), відкриття Музичного салону в Дзеркальній залі театру, створення нової концепції оглядових екскурсій театром, актуалізація рекламної продукції (репертуарна афіша віднедавна стала двомовною –  українською та англійською).У найближчій перспективі – відкриття для огляду центрального балкона, з якого приберуть рекламні банери і в такий спосіб повернуть  автентичний вигляд фасаду театру.

Василь Вовкун розповідає, що вже розпочалися зйомки серії роликів усіх вистав львівської Опери, а також рекламної продукції під назвою «Відчуй симфонію життя!». «Хочемо створити відчуття симфонії життя не тільки на нашій театральній афіші, а й у рекламних роликах у поїздах, на вокзалах у Львові та Києві, згодом – по всій Україні, – говорить Василь Вовкун. – Адже нашими шанувальниками є глядачі не тільки з усієї країни, а й з цілої Європи та світу. Таким чином, 2018-го прагнутимемо довести аншлагову «вартість» наших вистав до двохсот тисяч». 

Розповідає художній керівник і про майбутні постановки. Ідеться передовсім про опери «Цвіт папороті» Євгена Станковича  та  «Богдан Хмельницький» Костянтина  Данькевича. Також – про роботу над першим в Україні спільним проектом (копродукція з Братиславською національною оперою) – оперою Жака Оффенбаха «Казки Гофмана». Планується створення другого варіанту опери «Кармен» Жоржа Бізе для майбутніх гастролей у Голландії,  співпраця з італійським хореографом Марчелло Алджері над балетом Ігоря Стравінського «Весна священна». Триває переговорний процес про гастрольну діяльність львів’ян із імпресаріо з Польщі та Китаю.

У новому сезоні розпочнеться також робота з Мирославом Скориком над балетом «Тіні забутих предків» за повістю Михайла Коцюбинського, з Іваном Небесним – над дитячою оперою «Лис Микита» за поемою Івана Франка та з Юрієм Ланюком – над експериментальною постановкою для Дзеркальної зали, і це буде балет про видатного скульптора, представника пізнього бароко і рококо Йоганна Пінзеля.Кожного місяця публіці обіцяють мистецьку подію за участю солістів видатних театрів світу, зокрема – «Метрополітен-опера» і «Ла Скала», відомих артистів балету з Європи, виставки відомих українських художників. Ще у планах – поновлення Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Соломії Крушельницької. Обговорюватимуть й новий формат проведення Міжнародного конкурсу хореографів «Балет-фест».

Цього сезону у театрі створюватимуть і різноманітні програми для дітей. У День знань, 1 вересня, відбудеться День відкритих дверей, а ввечері проходитиме дитяча вистава «Білосніжка та семеро гномів» під меседжем «Приведи батьків у театр».Ще у планах – завершення роботи над новим путівником про театр і альбому про відомого сценографа, народного художника України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Євгена Лисика. 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів