Львівська прокуратура закінчує слідство у справі захоплення землі компанією «Ірокс»

logo


Львівська міська рада цього тижня закликала мешканців не купувати квартир у будинках, що зводить компанія «Ірокс». Підприємство у відповідь заявило, що подасть на посадовців Ратуші до суду.

На сайті будівельної компанії «Ірокс» досі пропонують обрати «житло своєї мрії» за адресою вул. Шевченка, 418. У 2011 році на низьку ціну ‒ 5,5 тис. грн /м2 ‒ спокусилася і пані Жанна.

«Нам запропонувала менеджер «Іроксу» купити квартиру разом зі стриховим приміщенням. Тобто в подальшому це стрихове приміщення повинно було стати частиною нашої квартири», ‒ розповідає жінка.

За додаткові 50 тисяч гривень до техпаспорту записали й горище. Та згодом виявилося, що на мансарду складений ще один договір.

«Товариство «Галичбудмонтаж», як виявилось, купило нашу мансарду. Зараз в такій ситуації ми приватизувати нашу квартиру не можемо через те, що існують на одне і те ж саме приміщення два договори. І нам необхідно тепер в суді відстоювати свою правоту», ‒ додає пані Жанна.

Скаржаться мешканці і на побут. У кранах ‒ технічна вода, світло доводилось проводити самотужки. На стінах будинку вже з’явився грибок.

«Все зелене. Неодноразово ми зверталися, говорили. Тут є прораб. Він говорив, що, мовляв, «вже тут нічого не зробите». Роби, що хочеш», ‒ розповідає місцева жителька Катерина.

Угоду між забудовником і клієнтом переглянув юрист. Як виявилось, мешканці підписували договір не про купівлю нерухомості, а про підряд будівництва.

«Відповідальності як підрядник за здачу в експлуатацію в майбутньому не несе. Виходить так, що замовник будівництва відповідальний за введення в експлуатацію будинку і відповідно в подальшому квартири», – розповідає адвокат Андрій Яцишин.

У міській раді твердять: цей будинок «Ірокс» зводить без містобудівних умов та обмежень і підозрюють, що на самозахопленій землі. Зараз визначають, чи зайняв забудовник міську землю і якщо так, то скільки саме.

«Якщо вартість цієї ділянки буде перевищувати 51 тисячу гривень, то відповідно будуть усі підстави для відкриття кримінального провадження за самовільне захоплення земельної ділянки. Львівська міськрада буде виступати в цьому процесі потерпілою стороною і звертатися з позовом про повернення земельної ділянки до попереднього стану», – розповіла Гелена Пайонкевич, директорка юридичного департаменту ЛМР.

Слідство у справі про захоплення землі триває більше чотирьох років. Цього місяця прокуратура отримала результати експертизи, за якими забудовник зайняв більше шести гектарів.

«Розслідується кримінальне провадження за процесуальним керівництвом Львівської місцевої прокуратури №2. За фактом вчинення службовими особами ПрАТ «Ірокс» самовільного будівництва на самовільно захопленій земельній ділянці якраз за адресою Шевченка, 418», – розповів Сергій Янчишин, керівник місцевої прокуратури №2.

Тим часом у «Іроксі» звинувачення відкидають. Мовляв, на сайті будкомпанії є документи, які доводять законність будівництва.

«В єдиному державному реєстрі зареєстровані всі декларації. Тобто всі дозвільні документи на початок робіт і закінчення робіт. Мешканці подають і отримують в держреєстратора чи в нотаріуса права власності на свої квартири», – розповів гендиректор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак.

Допоки ж триває слідство, «Ірокс» будує чергову, вже тринадцяту секцію житлового комплексу ‒ у лічених метрах від залізничної колії.