Львівська шпажистка Ксенія Пантелєєва вперше на Кубку світу фінішувала у ТОП-6

Українська шпажистка, випускниця ЛДУФК Ксенія Пантелєєва вперше у своїй кар’єрі потрапила до вісімки найсильніших на етапі Кубку світу – на турнірі в китайському Сучжоу бронзова медалістка в особистих змаганнях та чемпіонка у командні Всесвітньої Універсіади-2017 у Тайбеї фінішувала на шостому місці.

У груповому раунді галичанка зазнала лише однієї поразки і виграла п’ять поєдинків. У турі прямого вибування Ксенія спочатку обіграла росіянку Ірину Охотнікову з рахунком 15:12, а далі виграла одним уколом у румунки Ралукі Крістіни Сбаркіі – 15:14.

В 1/16 фіналу Пантелєєва вибила з боротьби третій номер світового рейтингу Міжнародної федерації фехтування (FIE) Єву Неліп з Польщі – 15:10 і в наступному турі розібралася з американкою Келлі Хьорлі, завершивши бій з рахунком 15:13 на свою користь.

Українка зупинилася за крок від п’єдесталу пошани, поступившись із мінімальним відставанням ще одній польці Магдалені Пєкарській. Поєдинок закінчився з рахунком 15:14 на користь майбутньої володарки «бронзи» турніру.

Відзначимо, що в 1/32 фіналу також потрапили киянки Олена Кривицька і Фейбі Бежура, а також магістрант Львівського державного університету фізичної культури Юлія Свистіль та випускниця нашого вишу Анфіса Почкалова, проте далі представниці збірної України пройти не змогли.

У командній першості українські шпажисти, як і на першому етапі поточного Кубка світу-17/18 у Таллінні (Естонія), зупинилися на сьомій позиції. У стартовій зустрічі, 1/8 фіналу, Кривицька, Бежура, Пантелєєва і Почкалова виграли у румунок, одних із лідерів світового шпажного фехтування з рахунком 45:37, але вже в наступному раунді не впоралися з кореянками, програвши одним уколом – 15:16.

У боротьбі за п’яте – восьме місця наші дівчата завершували обидва поєдинки з розривом в один укол. Спочатку вони поступилися Німеччині з рахунком 43:44, а в наступному протистоянні перемогли Італію – 42:41.