Львівська влада наживається на мінімальній переробці сміття – депутат

logo


Львівська влада наживається на мінімальній переробці сміття - депутат

Чиновники Львівської міської ради затягують процес вирішення сміттєвої кризи у місті і наживаються на частковій обробці сміття.

Про це у коментарі Lvivnews розказав депутат Львівської міської ради від «Української Галицької партії» Тарас Чолій.

«Кроки, які робить міська влада Львову по врегулюванню сміттєвої кризи, дуже фрагментарні. Вчора прийняли ухвалу про створення п’ятьох майданчиків для складування і пресування сміття. На це виділять 97 мільйонів гривень. Захід досить тимчасовий і складний технологічно. Він лише на кілька місяців вирішить проблему сміття. Крім того, ухвалу прийняли без обговорення, не порадившись і ніхто про це не знав», – повідомив депутат.

Він наголосив, що за вісім місяців, які були у міської ради, можна було б знайти комплексне рішення.

«У світі є достатньо технологій: сміттєспалювальні комплекси, місця біологічного розкладу органіки та інші. Ровер вигадувати не потрібно. За такий час влада повинна була б представити на розгляд усі варіанти вирішення з вартістю і часом реалізації. Таким чином залучити людей. За два роки сміттєспалювальний завод можна побудувати. Але ніяких кроків не було зроблено. Є спроби окремих чиновників вирішувати проблему, але в людей є недовіра і нерозуміння. Місто лише викидає гроші у повітря. Закуповує пресувальну техніку за непрозорими схемами», – відмітив Чолій.

Депутат підкреслив, що для України є варіанти вирішення сміттєвої кризи, але для цього потрібно шукати інвестора.

«Сміттєспалювання – це найбільш оптимальний варіант. Нещодавно відвідував такий завод у польській Познані. Матеріалів для захоронення на ньому майже не залишається. Тільки 1,5-3%. Для усіх поляків зрозуміла вартість спалювання, будування і окупність. Інвестор вклав 70%, а місто 30 % від вартості заводу. У нашій країні такий проект коштуватиме 5 мільярдів гривень. Такий завод генерує тепло і енергію за зеленим тарифом. Кращого варіанту сміттєобробки на теренах ЄС поки що немає. Сміття- це бізнес і гроші у всьому світі. У нас є велике місто і регіон, який може зацікавити інвестора», – підсумував Чолій.

Нагадаємо, що 19-го січня на позачерговій пленарній сесії Львівської міської ради мер Андрій Садовий зазначив, що влада міста розглядає можливість вивезення брикетованого сміття за кордон.