«Львівська залізниця» не може видавати дозволи на розміщення білбордів у Львові, – мерія

logo


«Львівська залізниця» не мала права видавати дозволи приватним підприємцям на встановлення білбордів на своїй землі у Львові. Про це у коментарі заявив ZAXID.NET Тарас Вітик, директор КП «Адміністративно-технічне управління».

За його словами, департамент економіки Львівської міськради 203 рази надсилав «Львівській залізниці» вимоги щодо усунення незаконних порушень. Стільки ж разів КП «Адміністративно-технічне управління» надіслало попередження про демонтаж білбордів. Однак залізниця рекламосіїв не демонтувала. 

«Залізниця надсилала нам листи, де цитувала статті закону і трактували їх як такі, що дозволяють їм видавати дозволи на встановлення рекламоносіїв», – зазначив Тарас Вітик.

Відтак працівники цього комунального підприємства у п’ятницю, 21 жовтня демонтували дев’ять конструкцій на вул. Луганській, та один сіті-лайт на вул. Городоцькій, заздалегідь повідомивши про це поліцію. Наступного дня, у суботу, комунальники приїхали, щоб продовжити демонтаж незаконних рекламних конструкцій.

Але на місці їх вже чекали начальник відділу реклами «Львівської залізниці» Едуард Обиночний, начальник служби управління майновими та земельними ресурсами Дмитро Лазарєв зі своїм заступником разом із власниками білбордів. Вони вимагали припинити незаконний демонтаж. А вже у понеділок власники білбордів разом із активістами ГО «Розвиток громади» вийшли із пікетом до мерії вимагати показати документи на підставі яких відбувся демонтаж. Дії комунального підприємства вони вважають незаконними і переконують, що їхні білборди мають законне право стояти на вул. Луганській.

Тарас Вітик пояснює, що згідно із законом «Про рекламу» «Львівська залізниця» може розміщати рекламу або рекламні носії тільки на будівлях або на транспорті, які їй належать.

«Згідно з законом, земельна ділянка надана у користування не передбачає права розміщення на ній рекламних конструкцій. Якщо у підприємства є земельна ділянка, то вона надана для обслуговування будівель і споруд, а не встановлення рекламоносіїв. Це не компетенція залізниці», – зазначив Тарас Вітик.

За його словами, подібні ситуації, коли підприємство дозволяло собі розмістити на своїй території рекламні носії, не отримавши дозволи у Львівській міськраді траплялись і раніше.

«Ми завжди демонтовували рекламні носії без дозволів на території міста. А далі було два варіанти розвитку подій. Перший – суб’єкт господарювання більше не порушував законодавства. Другий – були такі суб’єкти, які звертались до суду щодо неправомірності дій КП «Адміністративно-технічне управління», але завжди програвали», – зазначив Тарас Вітик, додавши, що підприємці свої претензії мали б висловлювати до залізниці, а не до мерії.

Загалом, за словами чиновника, на територіях, біля об’єктів транспорту Львівської залізниці самовільно  розміщено 203 рекламні  конструкції, які підлягають демонтажу.

Прес-служба «Львівської залізниці» відмовилась повідомити ZAXID.NET прибуток, який залізниця отримує від оренди землі одного такого білборду, зазначивши, що на своїй землі підприємство має право розміщувати рекламо носії.

Однак із власних джерел редакції вдалось довідатись, що сума оренди становить 800 грн, що удвічі дешевше від вартості, яку встановила Львівська міськрада.

Тепер, каже Тарас Вітик, підприємцям, які бажають встановити білборди на землі «Львівської залізниці», треба звернутись в мерію за дозвільною документацією.

У понеділок увечері у Львівській міськраді відбулась зустріч із власниками демонтованих білбордів. Сторони конфлікту домовились про те, що КП «Адміністративно-технічне управління» призупинить подальший демонтаж рекламних носіїв і створять робочу групу, яка має знайти механізм врегулювання ситуації.