Львівське Передмістя. Личаків

logo


Сайт 032.ua продовжує мандрувати мікрорайонами Львова разом зі своїми читачами: цього разу ми беремо курс на вулицю Личаківську та ознайомимось із основними цікавинками однойменного мікрорайону.

Личаки чи аристократизм

Мікрорайон Личаків — єдиний зі всіх у місті, який зберігає свою давню офіційну назву, отриману ще у 16 столітті. Історикам невідоме точне її значення, дехто вважає, що це від «личакі´в» – взуття, яке носили бідні селяни. Більшість же схиляється до більш шляхетного походження: від німецького «Лютценгоф», тобто «двір Лютців» – німецьких колоністів, які оселилися колись на цих територіях.

До 18 століття Личаків був приміським селом без особливого статусу й потопав у «хащах», але без проблем виконував функції передмістя Львова. Зокрема, завдяки тому, що по сучасній вулиці Личаківській ходили каравани купців з різним крамом. «Роздинкою» поселення були сади й виноградники (подейкують, що тут виготовляли вельми смачне вино), від яких залишилися лише спогади та окремі «острівці».

Сакральний мікрорайон

У мікрорайоні Личаків дуже велике скупчення релігійних споруд, які належать різним конфесіям християнства. Так, трохи далі по вул. Винниченка розташувався Храм св. Архистратига Михаїла (УГКЦ), спорудження якого датується 1642 року як костелу чернечого ордену Кармелітів Босих. 1991 року храм та монастир при ньому передали ченцям Студійського уставу УГКЦ, заснованого ще митрополитом Андреєм Шептицьким. Монахи ордену здійснюють широку просвітницьку діяльність.