Львівське підприємство вперше в Україні повністю переробляє ртутні лампи

logo


Дочірнє підприємство «Бондарівка» ЛКП «Зелений Львів» отримало ліцензію від Міністерства екології на переробку ртутних відходів. За словами начальника управління екології Львівської міськради Андрія Галушки, ця ліцензія є безтерміновою, а львівське підприємство є першим в Україні, яке здійснює замкнутий цикл переробки ртутних ламп.

«Наше підприємство єдине в Україні, яке має замкнутий цикл переробки ртутних ламп, включаючи також вилучення люмінофору з лампи. Повний цикл включає розкомплектацію ламп на складові: люмінофор, скло, алюміній, ртуть. Усі ці компоненти можуть використовуватися повторно. В Україні є підприємства, які надають схожі послуги, але у цих підприємств немає етапу вилучення ртуті з люмінофору, – прокоментував ZAXID.NET Андрій Галушка. – Ліцензія дозволяє нам співпрацювати з юридичними особами та надавати послуги з переробки ламп не лише львів’янам, а й усій Західній Україні».

Ліцензію ЛКП отримало 20 жовтня і, за словами Андрія Галушки, наразі підприємство уже веде перемовини з кількома компаніями, які хочуть укласти договори по переробці відходів.

ЛКП «Зелений Львів» може переробляти три види відходів: ртутні лампи трубчасті, компактні та ртутні термометри. Для цього торік ДП «Бондарівка» за грантові кошти ЄС купило шведську лінію по переробці відходів, вартістю 720 тис. євро. Потужність лінії – 200 кг/год, тобто близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину. Розташована ця установка на промисловій зоні ТЕЦ-2, що на вул. Пластовій, 125.

На початку року у січні працівники «Зеленого Львова» розпочали безкоштовний збір відпрацьованих ртутних ламп у мешканців міста. Їх збирає спеціальний еко-бус, який курсує за графіком. За словами Андрія Галушки, наразі зібрали уже 7,5 тис. відпрацьованих ртутних ламп.