Львівські авіадиспетчери показали журналістам як та де працюють

logo
33118_lvivski_aviadispetcheri_pokazali_zhurnali.jpeg


20 жовтня – Міжнародний день авіадиспетчера. Журналісти «Головних новин Львова» завітали до Львівського районного диспетчерського центру. Тамтешні працівники за зміну пильнують десятки літаків – від злету до посадки. А від їхньої професійності не рідко залежать життя екіпажу та кількох сотень пасажирів.

У Львівському РКЦ спостерігають за небом восьми областей. Диспетчери працюють у три зміни – по 15 людей у команді. Це керівник польотів (головний зміни), його заступник та 13 диспетчерів. Кожен з них має свою зону відповідальності.

«У нас сектор відповідальності над Західним регіоном, всі західні області, він визначений кордоном, – показує на своєму моніторі диспетчер Ірина Олеськів. – На даний час в секторі знаходиться чотири повітряні судна. До прикладу «Air France» – він безпосередньо підходить до Львова».  

Працівники пильнують за позначками на своїх екранах – це повітряні судна, їхні номери, координати, швидкість та висота польоту. За добу таких над Львовом проходить близько чотирьохсот. Переважно – це транзитні літаки.

Але і вони часом потребують допомоги диспетчерів. Найчастіше клопотів завдає погода.

«Зараз, наприклад, по всьому району польотної інформації почалась турбулентність – від легкої до помірної, – розповідає Ірина Олеськів. –  І повітряні судна просять про зміну рівнів польоту, тому що їм не дуже комфортно летіти. А в літній період – це грози».  

З тими ж літаками, що мають зліт або посадку у місті, працюють кількома поверхами вище. У вежі диспетчери навіть не сідають. Кажуть, так їм краще видно свою зону відповідальністі.

«Я повинна дати дозвіл екіпажу на зліт, на посадку, на заняття смуги, на звільнення, на вхід в повітряний простір. на вихід з нього, ці всі моменти я як деспетчер вежі, я повинна керувати. я за них відповідаю», — розповідає диспетчер вежі Львівського аеропорту Світлана Крилова.

Кожен літак тут проводжають та зустрічають затамувавши подих. Адже ці люди розділяють відповідальність за безпеку із екіпажами літаків.

А поділитися?Вам має сподобатись...